Niemcy: Kontrole graniczne z Czechami i austriackim Tyrolem przedłużone

Artykuł
Fot. PAP/EPA/Claus Fisker

Niemcy przedłużą do 17 marca kontrole na granicy z Czechami i austriackim Tyrolem, wprowadzone w związku z Covid-19 - powiedział parlamentarny sekretarz stanu przy szefie MSW Stephan Mayer podczas niepublicznych obrad komisji spraw wewnętrznych Bundestagu.

W połowie lutego Niemcy uznały Czechy, Słowację i dużą część Tyrolu za obszary szczególnie zagrożonymi nowymi wariantami koronawirusa. Stamtąd, jak również z innych obszarów, na których rozpowszechnione są bardziej zakaźne i według wstępnych badań groźniejsze warianty, mogą obecnie wjeżdżać do kraju tylko Niemcy i cudzoziemcy z zezwoleniem na pobyt w Niemczech. Istnieją wyjątki, na przykład dla kierowców ciężarówek i osób dojeżdżających do pracy za granicą, wykonujących zawody „systemowo istotne".

Wcześniej w środę agencja dpa podała, że niemiecki ambasador przy UE Michael Clauss odpowiedział odmownie na list Komisji Europejskiej, która domagała się złagodzenia restrykcyjnych zasad wjazdu do RFN z Czech i Tyrolu. Ograniczenia potrwają tak długo, jak to będzie konieczne – oświadczył dyplomata.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy