Dr Bartoszewicz: Jeśli przed wakacjami uda się uruchomić sektor kultury, szybko wypracujemy poziom PKB

Artykuł
Według ekspertów jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań
pixabay/12019

Od soboty, ze względu na rosnące zachorowania na COVID-19, został pogłębiony lockdown gospodarki.

- Jeśli przed wakacjami udałoby się uruchomić sektor kultury i branżę turystyczną, to bardzo sprawnie mogą one wypracowywać poziom PKB. Biznes jest zdeterminowany. Najważniejsze jest jak najszybsze uruchomienie gospodarki – powiedział ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej dr Artur Bartoszewicz.

Według ekspertów jesteśmy przed szczytem zachorowań. Co za tym idzie może to wydłużyć czas, w którym będą obowiązywały ograniczenia. Przedsiębiorcy liczą straty, a ekonomiści zapowiadają, że trzeba będzie zrewidować prognozy gospodarcze na obecny rok.

Dr Bartoszewicz zaznaczył, że jeśli przed wakacjami uda się uruchomić sektor kultury i branżę turystyczną, to w szybkim tempie mogą one wypracować poziom PKB.

- Do czerwca może dochodzić do spadku tego wskaźnika. Gdyby jednak w lipcu udało się uzyskać odporność populacyjną to druga połowa roku będzie niezwykle pozytywna. Biznes jest zdeterminowany. Najważniejsze jest jak najszybsze uruchomienie gospodarki - podkreślił dr Bartoszewicz na antenie Polskiego Radia.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy