Wraca tajemnicze zniknięcie Iwony Wieczorek. Sprawą zajmą się najlepsi z najlepszych – eksperci Archiwum X

Artykuł

Jedno z najgłośniejszych zaginięć znów powraca w medialne tony. Prokuratura Krajowa zdecydowała, że sprawą zajmą się eksperci z tzw. Archiwum X.

– W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych – mówi w rozmowie z RMF FM Ewa Bialik, rzecznik prasowy PK.

Odnosząc się do  Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie (potocznie Archiwum X - przyp. red.), wskazuje że ci eksperci działają w sposób niestandardowy, inaczej badają dowody oraz inaczej dokonują oceny okoliczności i faktów.

Balik przypomniała, że to właśnie ci specjaliści rozwiązali sławetną sprawę "skóry", czyli zabójstwo studentki religioznawstwa z Krakowa. Dzięki nowym technologiom sprawca wpadł 20 lat po popełnieniu zbrodni.

Rzecznik Prokuratury Krajowej wskazała, że eksperci z Archiwum X  będą prowadzić także działania operacyjne, aby odtworzyć to, co działo się z kobietą przed zaginięciem.

Przypomnijmy, że Iwonę Wieczorek ostatni raz widziano nad ranem 17 lipca 2010 roku po wyjściu z sopockiego klubu. Kamera monitoringu zarejestrowała ją przy wejściu numer 63 na plażę w gdańskim Jelitkowie - ok. 2 km od domu.

Do dziś nie udało się odnaleźć kobiety. W sprawie przesłuchano niemal 300 świadków, wielokrotnie przeszukiwano nadmorski teren, las w Trójmieście oraz inne miejsca wskazane przez jasnowidzów. Ostatni raz policja prowadziła poszukiwania w grudniu.

Źródło: RMF FM, Prokuratura Krajowa, Wirtualna Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy