Wośko o rządzie PiS: Kaczyński i Szydło postawili na sprawdzone osoby

Artykuł
Adam Ostolski (Krytyka Polityczna), Marcin Wośko (ABC)
TELEWIZJA REPUBLIKA

Podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński dał jasny sygnał, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest ważne zarówno dla tego rządu, jak i całej partii – stwierdził w TV Republika dziennikarz tygodnika "ABC" Marcin Wośko.

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej dziś w południe zebrał się Komitet Polityczny partii, który zatwierdził ministrów mających wejść w skład gabinetu Beaty Szydło.– Nie ma żadnej niespodzianki jeśli chodzi o Prezesa Rady Ministrów na który została wyznaczona przez partię pani Beata Szydło – mówił Kaczyński. Jak dodał, Szydło ma poparcie nie tylko partii, ale także Polaków i samego prezydenta Andrzeja Dudy. CZYTAJ WIĘCEJ

Komentując skład gabinetu PiS goście TV Republika zwracali przede wszystkim uwagę na Antoniego Macierewicza, który ma zostać nowym szefem MON. – To jest jedna z tych nominacji, która pokazuje, że Kaczyński konstruował ten rząd bez kompleksów. Prezes PiS z niektórymi niminacjami postąpił wręcz bez hamulców. Nie znam np. żadnego dorobku Antoniego Macierewicza, jeśli chodzi o wojsko i obronność – ocenił Adam Ostolski z "Krytyki Politycznej". 

– Dajmy im działać i poczekajmy na expose, ponieważ mam wrażenie, że od wyborczej niedzieli czas w mediach zaczął płynąć szybciej – odpowiedział Wośko. – Mam wrażenie, że Beata Szydło i Jarosław Kaczyński postawili jednak na sprawdzone osoby – dodał Wośko. – Sygnały od wyborców poszły bardzo jasne - Polacy potrzebują bezpieczeństwa i sprawiedliwości – przekonywał.

– Nie zgadzam się z tym. Wyborcy nie głosowali ani na Macierewicza, ani na Ziobrę tylko na pewną zmianę – odpowiedział Ostolski. – PiS zaczął wygrywać dopiero, gdy schował swoją radykalna twarz. Sądzę, że jest część wyborców tej partii, która po zaprezentowaniu składu rządu może być rozczarowana – oświadczył.


CZYTAJ TAKŻE: 

Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: Tutaj nie trzeba nadzwyczajnych instytucji, tutaj potrzeba uczciwego śledztwa

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy