Uwaga na „kanapkę kanibala”. Przypomina rodzimy tatar

Artykuł
W stanie Wisconsin miało miejsce aż osiem epidemii związanych z surowym mięsem
pixabay.com/@RitaE

Departament Zdrowia w Wisconsin przestrzega przed spożywaniem tzw. kanapki kanibala, która jest w tym stanie tradycyjną potrawą świąteczną. Kanapka składa się z surowej mielonej wołowiny na chlebie ze świeżo pokrojoną cebulą, solą i pieprzem – prawie jak nasz rodzimy tatar.

Na profilu Departamentu Zdrowia w Wisconsin pojawiło się ostrzeżenie

- Jedzenie surowego mięsa nie jest zalecane nigdy z powodu bakterii, które mogą się w nim znajdować.

- Czas na nasze coroczne przypomnienie, że istnieje jeden aspekt świątecznej tradycji, któremu powinniśmy dać odejść: kanapki z surowym mięsem, czasami nazywane Tygrysim Mięsem lub kanapkami kanibala – napisał na Departament Zdrowia na swoim facebookowym profilu.

- Wiele rodzin z Wisconsin uważa je za ważny świąteczny zwyczaj, ale ich jedzenie stanowi zagrożenie bakteriami Salmonelli, E. coli O157:H7, Campylobacter Listerii, które mogą powodować poważne choroby. (I, nie, to nie ma znaczenia, gdzie kupujesz swoją wołowinę).

Urzędnicy służby zdrowia dodali również, iż mielona wołowina powinna być każdorazowo przyrządzana w wewnętrznej temperaturze równej 70 stopni Celsjusza, przypominając, że Środkowy Zachód Stanów Zjednoczonych co roku odnotowuje setki przypadków ludzi, którzy trafiają do szpitala z powodu zatrucia kanapką kanibali. salmon1911730_1920_670

Źródło: national-geographic.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy