Spotkanie szefów Zjednoczonej Prawicy. Fogiel: Wszystkie statystyki pokazują, że mamy wzrost, albo jesteśmy i tak na czele Europy

Artykuł
Fot. PAP/Rafał Guz

We wtorek (02.03.2021r.) po południu prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podkreślił, że szczegóły rozmów szefa partii Jarosława Kaczyńskiego z szefami - Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą i Porozumienia Jarosławem Gowinem pozostają pomiędzy "panami biorącymi udział w rozmowie". Wyraził też nadzieję, że dojdzie do porozumienia.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podkreślił, że szczegóły rozmów szefa partii Jarosława Kaczyńskiego z szefami - Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą i Porozumienia Jarosławem Gowinem pozostają pomiędzy panami biorącymi udział w rozmowie". Wyraził też nadzieję, że dojdzie do porozumienia.

Fogiel nawiązał też do niedawnego wywiadu jakiego udzielił szef PIS. Kaczyński powiedział m.in., że Polska stoi dzisiaj przed ogromną szansą, a warunkiem jej wykorzystania jest jedność obozu Zjednoczonej Prawicy. Mówił, że każdy kto rozbija dzisiaj prawicę, działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom".

- Liczę, że wszystkie ewentualne wątpliwości, niejasności będą wyjaśnione, rozstrzygnięte, problemy rozwiązane i będziemy mogli zająć się sprawami najważniejszymi - dodał.

Dalsze plany Zjednoczonej Prawicy

Dopytywany o zapowiedzi polityków Solidarnej Polski, że ugrupowanie nie zagłosuje za unijnym Funduszem Odbudowy, odparł, że rozmowy na ten temat będą cały czas prowadzone. Zwrócił uwagę, że SP mówiła o tym od zakończenia ubiegłorocznego szczytu UE.

Pytany, czy brak poparcia ze strony SP w tej sprawie oznaczałby koniec koalicji, Fogiel odparł, że takie scenariusze nie leżą na stole. - - Najważniejsze jest to, żeby plan odbudowy został przyjęty i skierowany do Komisji Europejskiej - podkreślił. Jak mówił, pozwoli on nam szybki powrót na ścieżkę rozwoju.

Fogiel podkreślał też, że Zjednoczona Prawica prowadzi politykę nakierowaną na polski interes narodowy".

- Na to, aby przede wszystkim dbać o polskich obywateli i wyniki pokazują, że robimy to dobrze. Wszystkie statystyki pokazują, że mamy wzrost, albo jesteśmy i tak na czele Europy, kiedy wszyscy odnotowują spadki. Obiektywnie rzecz biorąc nasze działania są korzystne dla Polski - mówił. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy