Skuteczna apelacja prokuratora w sprawie sędziego, który prowadził pod wpływem alkoholu. Sędzia uznany za winnego

Artykuł
Telewizja Republika

W Prokuraturze Rejonowej w Miastku prowadzone było postępowanie przeciwko Mirosławowi W. - sędziemu Sądu Okręgowego w Toruniu. Był on oskarżony o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło 23 grudnia 2015 roku w Toruniu. Sędzia został uznany za winnego

Sąd Rejonowy w Sierpcu wyrokiem z 1 lutego 2018 roku uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Sąd wymierzył oskarżonemu sędziemu karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych (100 stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na kwotę 30 złotych).

Wobec oskarżonego Sąd orzekł również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych.

Z wyrokiem Sądu Rejonowego w Sierpcu nie zgodził się Prokurator Rejonowy w Miastku, zaskarżając go na niekorzyść oskarżonego w części dotyczącej orzeczenia o karze. Apelacja prokuratora została rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Płocku 17 października 2018 roku.

Sąd Okręgowy w Płocku podzielił argumentację prokuratora i zwiększył wymiar orzeczonej wobec oskarżonego sędziego kary grzywny do 100 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki dziennej na kwotę 100 złotych, a więc wymierzając sędziemu karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych. Sąd odwoławczy orzekł również świadczenie pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych.

W pozostałym zakresie wyrok został utrzymany w mocy.

 

 

Źródło: pk.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy