Skandaliczny wyrok! Sprofanowali pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich. Dostali odszkodowanie za "doznane krzywdy"!

Artykuł
Twitter

W sierpniu ubiegłego roku działacze Komitetu Obrony Demokracji zawiesili na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej koszulkę z napisem "Konstytucja".

W sierpniu 2018 roku działacze KOD-u zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. W lipcu tego roku złożyli  do sądu wnioski o odszkodowanie. W czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok że zostaną o wskazujący na zasadność tych roszczeń. Jeden z działacz KOD-u wnioskował o 10 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd nie przychylił się do tej kwoty, ale uznał, że mężczyzna może oczekiwać od Skarbu Państwa 4 tys. zł. Ma to być rekompensata za krzywdy w trakcie zatrzymania:

– W związku z zatrzymaniem przez kilkanaście godzin Stanisław Dembowski niewątpliwie doznał krzywdy, co skutkowało zasądzeniem zadośćuczynienia. Oceniając intensywność negatywnych doznań związanych z pozbawieniem wolności, należy przy tym zaznaczyć, że fakt zatrzymania był dla wnioskodawcy nieoczekiwany, nieznany i niewątpliwie stresujący – podał sąd w uzasadnieniu.

Drugi z mężczyzn, Ryszard Filipiuk, wnioskował o 10 tys. zł odszkodowania za zarekwirowany telefon i zadośćuczynienie za straty moralne. Jego sprawę rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. 

Wyrok sądu nie jest prawomocny.

Źródło: Do rzeczy/TVN 24/MEDIA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy