"Aleksiej, trzymaj się!" Kraje Bałtyckie, polskie MSZ, Rada Europejska w obronie Nawalnego

Artykuł
Wikimedia Commons

Litwa, Łotwa i Estonia wzywają do nałożenia restrykcji na Rosję w związku z zatrzymaniem lidera rosyjskiej opozycji, Aleksieja Nawalnego. Zareagował także szef Rady Europejskiej Charles Michel, domagając się natychmiastowego uwolnienia aresztowanego dysydenta.

 – Zatrzymanie Aleksieja Nawalnego przez władze rosyjskie jest całkowicie niedopuszczalne. Domagamy się jego natychmiastowego uwolnienia – napisał na Twitterze Gabrielius Landsbergis, szef MSZ Litwy. Jak poinformował, restrykcji domagają się również Łotwa i Estonia.

 

– UE powinna działać szybko i jeśli nie zostanie zwolniony, musimy rozważyć wprowadzenie środków restrykcyjnych w odpowiedzi na to bezczelne działanie – podkreślił litewski minister.

Szybko i zdecydowanie zareagowała również strona polska. Oprócz prezydenta i premiera oświadczenie opublikował szef polskiej dyplomacji, prof. Zbigniew Rau.

– Zdecydowanie potępiam aresztowanie Nawalnego i liczę na jego natychmiastowe uwolnienie. Wyrażam solidarność ze wszystkimi Rosjanami, którym bliskie są ideały zatrzymanego przywódcy rosyjskiej opozycji. Aleksiej, trzymaj się – napisał w języku rosyjskim polski minister spraw zagranicznych.

- Zatrzymanie Aleksieja Nawalnego po przybyciu do Moskwy jest niedopuszczalne. Wzywam władze rosyjskie do natychmiastowego uwolnienia go – napisał z kolei szef Rady Europejskiej Charles Michel.

 

Źródło: Twitter/MSZ

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy