Powiedz "tak" i wprowadź w czyn miłość Chrystusa!

Artykuł
zrzut ekranu: youtube / vatican news

W Panamie uroczyście zainaugurowane zostało 34. Światowe Dni Młodzieży. Podczas ceremonii papież Franciszek wezwał zebranych młodych, aby powiedzieli "tak" i wprowadzali w czyn miłość Chrystusa.

 

Na Cinta Costera na wybrzeżu Oceanu Spokojnego powitali papieża przedstawiciele młodzieży oraz arcybiskup Panamy, Jose Domingo Ulloa. Podziękował on papieżowi za przyznanie Panamie i Ameryce Środkowej organizacji Światowych Dni Młodzieży, "dzięki czemu bardzo wielu młodych ludzi z tego regionu, zwłaszcza tych naznaczonych wykluczeniem i ubóstwem, mogło przeżyć doświadczenie spotkania z innymi, dzielić się marzeniami, planami i wyzwaniami".

Zapewnił też, że w czasie pobytu w Panamie Franciszek będzie mógł "odczuć to ciepło i radość żywej wiary, wspieranej przez wielu kapłanów, osoby zakonne i świeckich". Następnie młodzi ludzie z czterech krajów Ameryki Łacińskiej przedstawili postaci świętych patronów Światowych Dni Młodzieży, wśród których byli: święty Jan Paweł II, święty Jan Bosko i święty Oskar Arnulfo Romero.

Witając młodych papież powiedział, że przybycie do Panamy oznaczało dla wielu z nich sporo wyrzeczeń, aby się spotkać i "stać się w ten sposób prawdziwymi mistrzami i budowniczymi kultury spotkania".

- Waszymi gestami i postawami, waszymi spojrzeniami, pragnieniami, a nade wszystko waszą wrażliwością zaprzeczacie i podważacie wszystkie te wypowiedzi, które koncentrują się i starają się stwarzać podziały, wykluczać i eliminować tych, którzy "nie są tacy, jak my" - powiedział Franciszek.

Podkreślił, że "kultura spotkania jest wezwaniem i zaproszeniem, by mieć odwagę podtrzymywania wspólnego marzenia", które nazywa się Jezus. Franciszek dodał, że tym, co utrzymuje młodych w jedności i pobudza do spotkania, jest świadomość, że zostali umiłowani przez Chrystusa miłością codzienną, miłością wolności i dla wolności. Papież wezwał młodych do powiedzenia "tak" tej miłości i wprowadzania jej w czyn.

- Gdziekolwiek się znajdziemy, niezależnie od tego, co będziemy czynili, będziemy mogli spojrzeć w górę i powiedzieć: "Panie, naucz mnie kochać tak, jak Ty nas umiłowałeś" - zakończył papież.

Następnie odmówiono w różnych językach modlitwę wiernych. Zebrani modlili się między innymi za papieża i biskupów, za uczestników Światowych Dni Młodzieży, za cierpiących i zniewolonych złem, o pokój w świecie, a także za chrześcijan prześladowanych z powodu swej wiary. Spotkanie zakończyło wspólne odmówienie modlitwy "Ojcze nasz", papieskie błogosławieństwo i złożenie przez Franciszka kwiatów u stóp figury Matki Bożej.

 

Źródło: IAR, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy