Policjanci w ostatniej chwili uratowali kobietę. 21-latka była już zawieszona na pętli zaciśniętej wokół szyi

Artykuł
policja.pl

Telefon od zaniepokojonej osoby i błyskawiczna interwencja policjantów z Gdańska uratowały 21-letnią kobietę, która targnęła się na swoje życie.

Po otrzymaniu informacji od zaniepokojonej osoby dyżurny wysłał pod wskazany adres sierżanta sztabowego Arkadiusza Barbachowskiego i sierżanta sztabowego Michała Fryszkę z komisariatu na gdańskiej Oruni. Policjanci pukali, dzwonili, wołali, aby kobieta otworzyła im drzwi. Słyszeli jak 21-latka płacze i krzyczy. Nagle jej głos ucichł, a policjanci usłyszeli hałas przewracanych przedmiotów.

Jeden z policjantów przedostał się z sąsiedniego balkonu na balkon kobiety, a gdy przez zamknięte okna zobaczył już wiszącą kobietę, przestrzelił drzwi balkonowe, wszedł do mieszkania i razem z kolegą z patrolu udrożnił jej drogi oddechowe i udzielił pierwszej pomocy medycznej. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów oraz informacji od osoby, dla której los 21-latki nie był obojętny, nie doszło do tragedii. Kobieta jest pod fachową opieką, a funkcjonariusze sprawdzają, dlaczego chciała popełnić samobójstwo.

Policja przypomina, że kryzysy samobójcze są przemijające, oraz że można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Zachęca też do informowania o obawach o czyjeś życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, na przykład dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy