Pogoda jaka zbliża się do Polski, będzie dla nas paraliżująca! ZOBACZ co stanie się w tygodniu!

Artykuł

Początek września zapowiada się ciepło i pogodnie. Wyż Ortwin znad Rosji sprawi, że na pewien czas wrócą wysokie temperatury i w większości kraju możemy się spodziewać 24-29 st. C. W niektórych częściach kraju temperatura podskoczy powyżej 30 stopni, a na południu kraju....

Napływ ciepła jest tak intensywny, że wczoraj na południu Ukrainy w mieście Krzywy Róg zanotowano aż 36 stopni. Teraz nad Polską dominują jednak ścierające się przeciwne ośrodki ciśnienia. Wyż znad Skandynawii i niż znad Włoch. Dzięki nim trafia do nas przyjemne powietrze znad Bliskiego Wschodu (Turcji, Arabii Saudyjskiej, Iraku i Iranu).

A co to oznacza dla mieszkańców Polski?

Według portalu Weather.com, w niedzielę jeszcze o godz. 23:00 na warszawskich termometrach możemy się spodziewać 24 kresek.

W całym kraju będzie pogodnie, gorąco. A na południu kraju ... będą burze i rzęsiste deszcze, które mogą spowodować wiele strat. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla mieszkańców województwa śląskiego.

"Na pograniczu polsko-czeskim i częściowo polsko-słowackim zalega front chłodny, z opadami deszczu, a nad Słowacją także z burzami, który będzie przesuwał się na zachód razem z całym układem frontów" - informuje Ryszard Olędzki z Meteo.pl.

Jak podkreśla synoptyk, pojawienie się chmur może oznaczać spadek temperatur. "Na przykład wczoraj w Jeleniej Górze, gdzie stale padało, temperatura maksymalna sięgnęła 14,3 st. C, a w Rzeszowie aż 26,9 st. C."

 

 

Źródło: media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy