Pauza Lewandowskiego może się skrócić. Napastnik wciąż może pobić rekord Gerda Müllera

Artykuł
Ostateczna decyzja o powrocie Lewandowskiego do gry należy do lekarza klubowego i trenera
Fot. Shutterstock.com/Ververidis Vasilis

Robert Lewandowski może być gotowy do gry w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain – poinformował „Kicker”. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia, co oznacza, że przerwa piłkarza byłaby krótsza o dwa tygodnie niż zakładano.

Robert Lewandowski doznał kontuzji podczas meczu Polski z Andorą (naciągnął więzadła w kolanie). W związku z tym miał pauzować przez miesiąc. Byłoby to osłabienie Bayernu Monachium, którego czekają ważne mecze w Lidzie Mistrzów i Bundeslidze. Lewandowski walczy o pobicie rekordu ustanowionego przez Gerda Müllera w jednym sezonie.

Okazuje się, że polski piłkarz może wrócić znacznie szybciej i za dwa tygodnie zagrać w meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 kwietnia – podał „Kicker”.

„Biorąc pod uwagę wytrwałość oraz profesjonalizm Polaka, wcześniejszy powrót nie byłby cudem” – napisał dziennik. Ostateczna decyzja będzie należeć do lekarza klubowego Bayernu i trenera Hansiego Flicka.

Jeśli jednak rehabilitacja Lewandowskiego potrwa cztery tygodnie, napastnik nie weźmie udziału w meczu z Francuzami oraz w trzech kolejnych meczach ligowych: z VfL Wolfsburg (17 kwietnia), Bayerem Leverkusen (20 kwietnia) oraz FSV Mainz (24 kwietnia).

Źródło: sport.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy