Lewandowski: To odznaczenie to dla mnie wielka duma. Prezydent Duda wręczył piłkarzowi Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Artykuł
Andrzej Duda wskazywał, że Robert Lewandowski w niezwykły sposób reprezentuje Polskę
TV Republika

Prezydent Andrzej Duda wręczył Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Robertowi Lewandowskiemu, kapitanowi piłkarskiej reprezentacji Polski. Order został nadany za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

– Jest Pan człowiekiem bardzo systematycznej, wytrwałej, niezwykle ciężkiej pracy, która dodana do talentu owocuje tym wspaniałym sukcesem – powiedział prezydent.

Andrzej Duda wskazywał, że Robert Lewandowski w niezwykły sposób reprezentuje Polskę. – Zawsze podkreśla Pan swoją polskość – mówił. – I buduje Pan dobre imię Rzeczypospolitej, wszędzie tam, gdzie gra Pan w piłkę – dodał.

– To odznaczenie jest bardzo ważne dla mnie, to wielka duma. Piłka nożna to sport drużynowy, a nie indywidualny, wszystko co osiągam i na co ciężko pracuję to praca drużyny, trenerów, a także rodziny – powiedział Lewandowski.

W grudniu 2020 r. Robert Lewandowski wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. Jest pierwszym Polakiem, który otrzymał to wyróżnienie.

lewy_670_01

(Fot. J. Szymczuk/KPRP)

Źródło: TV Republika, prezydent.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy