Prezydent Duda bierze udział w narciarskim maratonie. Cel jest szczytny

Artykuł
Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Cel zawodów „12H Slalom Maraton” jest ponadczasowy – to zbiórka pieniędzy na kolejny rok rehabilitacji i integracji przez sport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym pomaga Fundacja HANDICAP – przypomniał Andrzej Duda. Dziś na Polanie Szymoszkowej, jak co roku, Prezydent RP wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2021”.

12h Slalom Maraton to cykliczne charytatywne zawody, których celem jest pobicie rekordu Polski podczas 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. W bicie rekordu zaangażowana jest drużyna składająca się z najlepszych zawodników, trenerów i instruktorów w narciarstwie alpejskim od lat 70-tych do dziś. Za każdy przejechany przez nich metr sponsorzy przekazują fundacji określoną kwotę, która pozwala finansować zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przez najbliższy rok.

Prezydent podziękował prezes fundacji Małgorzacie Tlałce-Długosz za to, że "niestrudzenie prowadzi działalność mimo wszystkich przeszkód, które zakłócają dzisiaj życie nie tylko Polski, ale całej Europy i świata”. – Dziękuję, że ta działalność jest prowadzona, bo ta działalność właśnie integracji przez sport, rehabilitacji jest niezbędna. Nie można tego pozostawić, przerwać, nie można ulec jakimkolwiek przeszkodom – podkreślił Andrzej Duda

Kilometr na wagę zdrowia

Zaznaczył, że jest dla niego zaszczytem, iż po raz kolejny może wziąć udział w tych charytatywnych zawodach i może „zjechać na tym slalomie gigancie, gdzie każdy zjazd, każdy pokonany metr służy temu, aby wspierać integrację dzieci i młodzieży, by wspierać ich możliwości rozwojowe". Podziękował też miastu Zakopane za to, że sprzyja temu wydarzeniu.

Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku. Pomysłodawczynią maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali 700 km. W imprezie weźmie udział również najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski w historii Andrzej Bachleda-Curuś.

02_jsz_8595_670

(fot. prezydent.pl)

Podczas imprezy na ręce Prezydenta przekazane zostały kolekcjonerskie, ozdobione rysunkami dzieci narty Maryny Gąsienicy-Daniel – narciarki alpejskiej. – Narty są autorstwa dzieci, więc chciałbym, aby także dzieciom służyły – powiedział Andrzej Duda i przekazał je fundacji HANDICAP, by podczas aukcji charytatywnej można było pozyskać kolejne środki na rehabilitację dzieci.

Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

Źródło: PAP/WNP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy