MŚ w lotach: konkurs w Słowenii. Trwa druga tura skoków

Artykuł
Planica
Twitter/skijumpingpl

W piątek na Letalnicy w słoweńskiej Planicy rozegrane zostaną pierwsze dwie serie skoków narciarskich. Na liście startowej zobaczymy czterech reprezentantów Polski: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha i Andrzeja Stękałę.

Spośród biało-czerwonych najlepiej rokuje Stocha, który przed dwoma laty w Oberstdorfie zdobył srebrny medal oraz tradycyjnie świetnie radzącego sobie na skoczniach mamucich Żyły. Stoch przed zawodami w Planicy jest podwójnie zmotywowany: tytuł mistrza świata w lotach to jedyne trofeum, którego 33-latkowi brakuje w kolekcji nagród.

Czwartkowe treningi i kwalifikacje pokazały, iż dwóch najlepszych skoczków - Markus Eisenbichler i Norweg Halvor Egner Granerud w każdym swoim skoku lądowali daleko za punktem konstrukcyjnym.

Świetnie spisywał się też Austriak Michael Hayboeck, który wrócił do rywalizacji i formy po przebytym zakażeniu koronawirusem. Dobrą dyspozycję zasygnalizował również broniący tytułu Norweg Daniel-Andre Tande. Jak zwykle w Planicy, nie można też lekceważyć reprezentantów gospodarzy. 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy