Maja Chwalińska wróciła do Polski! Na lotnisku czekali kibice [WIDEO]
Maja Chwalińska wróciła do kraju po znakomitym występie we French Open. Finalistka wielkoszlemowego turnieju została przywitana na Lotnisku Chopina w Warszawie przez kibiców oraz przedstawicieli Polskiego Związku Tenisowego.
Wielkie powitanie Mai w Warszawie
24-letnia tenisistka wylądowała w stolicy w poniedziałkowy poranek. Na miejscu nie zabrakło fanów, którzy pogratulowali jej historycznego wyniku osiągniętego na kortach Rolanda Garrosa.
Przypomnijmy, że Chwalińska przeszła przez kwalifikacje, a następnie dotarła aż do finału. W decydującym meczu musiała uznać wyższość Mirry Andriejewej, przegrywając 3:6, 2:6.
Mimo porażki w finale French Open Polka osiągnęła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Dzięki znakomitemu występowi w stolicy Francji awansowała ze 114. na 21. miejsce w rankingu WTA i została drugą najwyżej notowaną polską tenisistką (czytaj więcej tutaj).
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Żukowska (Lewica) wyśmiewa Kropiwnickiego (KO): jesteś z dalekiego województwa
Szósta edycja GROTowiska. Zaprezentowano najnowszy model GROTA
Zełenski zapowiada stworzenie "Panteonu Narodowego" Ukrainy: "Nikt nie będzie nam mówił, jakich bohaterów szanować"