Müller: Rozważymy kroki prawne wobec Pfizera

Artykuł
R. Pietruszka/PAP

Będziemy rozważać kroki prawne wobec firmy Pfizer, jeśli dostawy szczepionek nie będą uzupełnione – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Nadzwyczajny komisarz ds. kryzysu spowodowanego pandemią Domenico Arcuri poinformował, że do takiego kroku gotowe są też Włochy.

– Myślę, że taka decyzja mogłaby być podjęta w następnym miesiącu, jeżeli te dostawy nie zostaną uzupełnione zgodnie z deklaracją producenta – powiedział rzecznik rządu.

– W tej chwili producent deklaruje, zobowiązuje się, że te różnice zostaną pokryte. Liczymy, że tak faktycznie się stanie – powiedział rzecznik. – Ale jeżeli nie, oczywiście wtedy trzeba będzie rozważać środki prawne – dodał.

Jak podkreślił, „najistotniejsze jest to, aby w tym pierwszym kwartale liczba szczepionek, która była zadeklarowana, była dostarczona”. – Liczymy na to, że faktycznie w tym zakresie Pfizer się wywiąże, a przejściowy okres tych 2-3 tygodni będzie za jakiś czas tylko wspomnieniem – mówił Müller.

Do Polski w poniedziałek zamiast planowanej dostawy 360 tys. dawek od Pfizera trafiło 176 tys. Powrót do harmonogramu ma nastąpić 25 stycznia, a dostawy od połowy lutego mają zostać zwiększone.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy