Mężczyzna, który chciał wnieść składniki bomby na krakowskie Błonia, trafił do aresztu

lml, dmc 01-08-2016, 14:42
Artykuł
Telewizja Republika

Dzień przed przylotem do Polski papieża Franciszka, Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 41-letniego Daniela G., który usiłował na teren krakowskich Błoni wnieść plecak ze składnikami mogącymi posłużyć do przygotowania prochowego ładunku wybuchowego. Mężczyzna trafił już do aresztu – ustalił dziennikarz śledczy tygodnika "Do Rzeczy" i TV Republika, Cezary Gmyz.

Dziennikarz poinformował, 41-letniemu Danielowi G. przedstawiono zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa czy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

28 lipca, już w czasie pobytu papieża, Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia, podjął decyzję o aresztowaniu go na trzy miesiące.

Daniel G. usiłował w plecaku wnieść ponad kilogram azotan amonu (saletra amonowa) oraz mocznika oraz cukier puder.
Składniki te mogły posłużyć do konstrukcji ładunku wybuchowego podobnego do tego jaki zdetonował w maju br. student z Wrocławia na przystanku autobusowym. Podobna bomba w czasie maratonu w Bostonie zabiła sześć osób.
 
Jak ustalono Daniel K. w przeszłości był karany za wzniecanie fałszywych alarmów bombowych. Ponadto, jak ustalono, podejrzany w przeszłości groził swojej żonie, że wysadzi ją w powietrze wraz z dziećmi.
 
Informacja o zatrzymaniu i aresztowaniu Daniela K. była utrzymywana w najściślejszej tajemnicy dla dobra śledztwa oraz aby nie szerzyć paniki.
 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy