Matka Kurka o nowej firmie Owsiaka: Nie przyszłoby mi do głowy, że wykona taki manewr

Artykuł
telewizja republika

– Nie przyszłoby mi do głowy, że Owsiak będzie w stanie wykonać taki manewr w trudnym dla niego czasie – mówił „Wolnych głosach” Piotr Wielgucki. Bloger posługujący się pseudonimem Matka Kurka opisał kulisy powstania kolejnej firmy Jerzego Owsiaka o nazwie „Jasna Sprawa”.

 – Tutaj nic się nie zmienia, nawet nie próbowano wykonać tego manewru w bardziej subtelny sposób – mówił Wielgucki, oceniać powstanie nowej firmy Jerzego Owsiaka. – Być może Jerzy Owsiak, przyzwyczajony do pancernego parasola, jaki ma nad głową, doszedł do wniosku, że nikt nie będzie tego dalej sprawdzał – dodał.

Następnie w kilku zdaniach opowiadał o powstaniu „Jasnej Sprawy” , które opisał na swoim blogu kontrowersje.net.

(Przedruk tekstu TUTAJ)

Zdaniem Wielguckiego Owsiak zdecydował się na „prostacki manewr”. – Nadal istnieją trzy podmioty, tyle że „Mrówkę Całą” zastąpiła „Jasna Sprawa” – wyjaśniał.

Następnie tłumaczył na czym polegają zależności finansowe pomiędzy tymi trzema podmiotami. – Istnieje firma-dostarczyciel pieniędzy, czyli WOŚP, jest spółka-słup, czyli „Złoty Melon” i zwykła, prywatna firma krzak, czyli beneficjent operacji finansowych. Teraz jest to „Jasna Sprawa”. Ta prywatna firma świadczy usługi na rzecz WOŚP i Złotego Melona i pobiera za to pieniądze – opowiadał bloger Matka Kurka.  

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy