MARSZ PO UCZCIWE SĄDY \ Sakiewicz: to będzie wydarzenie o wymiarze społecznym. „Czas, aby przestępcy w togach przestali być chronieni immunitetem!"

Artykuł
Tomasz Sakiewicz / Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Unikamy ewidentnie czynnych polityków. Nie chcemy, aby czynni politycy byli zaangażowani w tę manifestację, bo ona ma mieć wymiar przede wszystkim społeczny. Oczywiście jeżeli jakiś polityk przyjdzie i będzie wspierał to go serdecznie witamy – z każdego ugrupowania, ale nie chcemy, aby stali się oni twarzą tej manifestacji - powiedział na antenie Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz, red. nacz. "Gazety Polskiej" komentując w ten sposób jutrzejszą demonstrację w obronie reformy wymiaru sprawiedliwości.

Już jutro o godz. 12 w Warszawie przed Trybunałem Konstytucyjnym odbędzie się demonstracja w obronie reformy sądownictwa organizowana przez komitet Suwerenni, przy wsparciu klubów „Gazety Polskiej”. Udział w demonstracji deklarują kolejne setki osób z całej Polski, a także z zagranicy – przybędzie delegacja Polonii m.in. z Paryża. Inicjatywę tę popierają znane osobistości, wśród których są: Jan Pietrzak, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Gwiazda oraz wielu innych.

Tutaj czytaj więcej: 

TO JUŻ JUTRO. Marsz po uczciwe sądy!

Red. Sakiewicz zaznaczył, że zdecydowana większość uczestników tej demonstracji jest apartyjna. 

– Część tych uczestników często nie zgadza się z PiS. Są tam organizacje społeczne czy kombatanckie, przedstawiciele pierwszej Solidarności, którzy często mieli inne zdanie niż PiS, ale w tej jednej sprawie, jaką jest reforma sądów, wszyscy są zgodni! W Polsce musi nastąpić gruntowna reforma sądów, która doprowadzi do tego, że przestępcy w togach nie będą chronieni immunitetem, nie będą mogli dogadywać się z politykami spoza Polski po to, aby szkodzić Polsce, pozbawiać jej pieniędzy i po to, aby próbować ograniczyć polską suwerenność. Dzisiaj mamy do czynienia z autentyczną próbą ograniczenia polskiej suwerenności przez szajki działające w wymiarze sprawiedliwości – powiedział nam Sakiewicz.

My zaprosiliśmy kluby „Gazety Polskiej”, działaczy polonijnych. To spotkało się z wściekłym atakiem „Gazety Wyborczej”. Co ciekawe wspieranym przez niektórych polityków Konfederacji, którzy obrażają Polonię typową pogardą, że przecież to też jest zagranica. Polonia nigdy nie była dla nas zagranicą, to są Polacy, których okoliczności bardzo często wygnały z Polski, ale oni głosują w wyborach, są aktywni i kochają Polskę. To, co wyrabia „GW” z Konfederacją i częścią innych mediów to wielki skandal i obrażanie całej Polonii – ocenił red. nacz. Gazety Polskiej. 

Nadmienił, że jutro pod siedzibą TK będą głównie występowali działacze komitetu „Suwerenni”.

Chcemy, aby wystąpił m.in. Andrzej Gwiazda, ma też wystąpić Jan Pietrzak. Będzie wielu ludzi o znaczących nazwiskach. Natomiast unikamy ewidentnie czynnych polityków. Nie chcemy, aby czynni politycy byli zaangażowani w tę manifestację, bo ona ma mieć wymiar przede wszystkim społeczny. Oczywiście, jeżeli jakiś polityk przyjdzie i będzie wspierał to go serdecznie witamy – z każdego ugrupowania, ale nie chcemy, aby stali się oni twarzą tej manifestacji – nadmienił Sakiewicz.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy