Przejdź do treści
11:16 Tarnów: policjanci szukają mężczyzny, który w piątek wieczorem ranił najprawdopodobniej nożem 17-latka na ul. Katedralnej w centrum miasta. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
10:57 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: Rosja użyła w nocnych atakach 26 pocisków manewrujących i 597 dronów. Doszło do największego od początku wojny ataku dronów na Lwów
09:49 Sondaż SW Research dla "Rzeczpospolitej": prawie trzy czwarte Polaków deklaruje, że wzięłoby udział w referendum dotyczącym nielegalnej migracji
08:38 Po południu na Polach Grunwaldzkich odbędzie się inscenizacja bitwy wojsk polsko-litewskich z Zakonem Krzyżackim z 1410 roku. W plenerowym widowisku historycznym wystąpi 1,2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Krajowy Plan Odbudowy. Nawrotek: To niezbędne rozwiązanie dla Polski

Źródło: Fot. pixabay/Capri23auto, TV republika

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy dotyczący ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej ws. systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy

Jarosław Nawrotek z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej przypomniał, że decydująca będzie decyzja Sejmu. Zaznaczył, że przyjęcie projektu przez Radę Ministrów nie wiąże się z tym, że Sejm poprze tę decyzję.

- Projekt jest na razie przyjęty tylko przez Radę Ministrów. Wymaga jeszcze ratyfikacji przez Sejm. Dopiero w momencie, w którym Sejm przyjmie ten projekt, będziemy mieli jednoznaczną decyzję - przypomniał.

Nawrotek przyznał, że przyjęcie projektu ustawy dotyczącego ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej ws. systemu zasobów własnych Unii Europejskiej, to dobra decyzja.

- Projekt jest dobrym rozwiązaniem. To bardzo istotne dla naszej gospodarki - stwierdził.

W Polsce, unijny Fundusz Odbudowy nie był pewny. Kwestia ratyfikacji nałożyła spór polityczny w ramach Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Nawrotek przyznał, że zastrzeżenia, które się pojawiły, są zrozumiane.

- Rozumiane są zastrzeżenia, które Solidarna Polska zgłasza. Natomiast biorąc pod uwagę to, że wszystkim nam zależy na tym, aby nasz dobrobyt się poprawił i aby Polska na tle krajów Unii Europejskiej mogła wyrównywać swoje szanse, to rozwiązanie jest nam niezbędne - powiedział.

Polska służba zdrowia

Jarosław Nawrotek zwrócił uwagę na to, że istotnym segmentem, do którego powinna trafić część kwoty, jest służba zdrowia.

- Należy pamiętać, że musimy rozwijać się w poszczególnych segmentach równomiernie. Wiemy po COVID-19, że w ubiegłym roku prawdopodobnie 70 tys. osób zmarło ponad nadmiari nie miało to związku z pandemią. To pokazuje, że mamy bardzo dużo wysiłku finansowego do włożenia w służbę zdrowia. Wszyscy zgadzamy się co do tego, że to jeden z istotnych obszarów - zaznaczył.

Rozwój infrastruktury

Nawrotek dodał, że istotną kwestią jest również infrastruktura w kraju. Zaznaczył, że powinno się o niej pamiętać i w nią inwestować.

- Potrzebujemy inwestować w infrastrukturę. Po kilkudziesięciu latach PRL i wcześniej, mamy bardzo dużo do zrobienia w tej kwestii. Jeżeli nasza infrastruktura będzie zmieniała się na naszą korzyść tak, jak jest do tej pory, to jesteśmy w stanie poprawić swoje możliwości rywalizacyjne w stosunku do innych krajów w Europie - zauważył.

- Moglibyśmy mieć więcej przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, którzy generowaliby dla naszego kraju lepsze zyski - przyznał Nawrotek.

Jarosław Nawrotek zauważył, że wpłynęłoby to na równomierny rozwój Polski oraz życie w kraju.

- Lepsza infrastruktura to również równomierny rozwój całego kraju. Te obszary, które z punktu widzenia gospodarczego są dzisiaj w jakimś stopniu zaniedbane, zyskają dzięki lepszej infrastrukturze na turystyce. Będzie tam więcej miejsc pracy, a ludziom będzie żyło się po prostu lepiej - dodał na koniec.

TV Republika

Wiadomości

Żaryn: rząd Tuska nie stanąłby na wysokości zadania podczas ataku hybrydowego Białorusi z 2021 roku

Dr Kontek i opowieść o „sfałszowanych” wyborach. „Ekspert” wierzy w bukmacherów

Rzeź w Essen. Ruszył proces Shadiego A.

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnej migracji. Tusk ma kolejny problem?

Prezydent Duda upamiętnia Obławę Augustowską: „To była planowa eksterminacja”

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Czarzasty ostrzega przed zerwaniem koalicji! Stawia sprawę jasno ws. marszałka Sejmu

Robert Ruchała rozbawił Amerykanów znaczeniem swojego nazwiska

Zmiany w Radzie Programowej TVP w likwidacji

Brigitte Macron "zdruzgotana" po orzeczeniu sądu. Chodzi o jej płeć

Ukraina dokonała kolosalnego militarnego przełomu

Jasna Góra: wsparcie dla Ruchu Obrony Granic

Rząd zakazał projekcji filmu LGBTQI. Nie akceptują żadnej formy tej propagandy

Historyczny apel prezydenta (elekta) Polski do prezydenta Ukrainy

Najnowsze

Żaryn: rząd Tuska nie stanąłby na wysokości zadania podczas ataku hybrydowego Białorusi z 2021 roku

Prezydent Duda upamiętnia Obławę Augustowską: „To była planowa eksterminacja”

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Czarzasty ostrzega przed zerwaniem koalicji! Stawia sprawę jasno ws. marszałka Sejmu

Dr Kontek i opowieść o „sfałszowanych” wyborach. „Ekspert” wierzy w bukmacherów

Rzeź w Essen. Ruszył proces Shadiego A.

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnej migracji. Tusk ma kolejny problem?