Kowalski rezygnuje ze współpracy z Kukizem. "Na listach ludzie od Palikota, z PO i starej lewicy"

Artykuł
Marian Kowalski, Ruch Narodowy
youtube.com

Były kandydat na prezydenta Marian Kowalski zrezygnował ze współpracy z Pawłem Kukizem. O swojej decyzji i jej powodach poinformował za pośrednictwem portalu społecznościowego.

W filmie zamieszczonym na Facebooku lider Ruchu Narodowego ujawnia kulisy współpracy z Pawłem Kukizem. Jak twierdzi, współpraca ta trwa od kilku miesięcy, a na zaledwie dwa miesiące jakie zostały do wyborów parlamentarnych wciąż nie zostały wyłonione listy.

Kowalski mówi, że do współpracy Ruch Kukiza zaprosił wielu przedstawicieli inicjatyw antysystemowych. Mieli oni przechodzić przez komisje, które lider narodowców określił mianem weryfikacyjnych.

– Rozmowa była nawet przyjemna i merytoryczna. Z tego, co wiem, mam otrzymać miejsce, które jeśli sondaże się potwierdzą zaowocować może mandatem poselskim – słyszymy na nagraniu. Kowalski dodaje, że osobiście powinien czuć się usatysfakcjonowany, jednak pojawiające się od dłuższego sygnały niepokoją go. – Wielu działaczy konserwatywnych, wolnościowych czy narodowych, takich eliminacji nie przeszła. Ci ludzie, którzy odważnie od lat uczestniczą w Marszu Niepodległości, choć grozi za to więzienie, są usuwani z list, a na ich miejsce wchodzą działacze partii politycznych. I to partii władzy, PO, starej lewicy, a nawet Ruchu Palikota – tłumaczy.

Były kandydat na prezydenta swoją decyzję o rezygnacji ze startu z list Kukiza tłumaczy właśnie sytuacją w tworzonym przez niego ruchu.

– Na znak solidarności z tymi ludźmi z różnych środowisk, którzy od wielu lat głoszą poglądy znienawidzone przez wrogów Polski. Nie byłbym w porządku wobec siebie, gdybym został posłem, wiedząc, że wiele osób, które mają kwalifikacje został odrzuconych. Nigdy bym sobie nie wybaczył takiego postępowania – mówi.

Źródło: wpolityce.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy