Bardzo ważne słowa szefa MON, Antoniego Macierewicza, na festynie "Nam twierdzą będzie każdy próg"

kos, lml 15-08-2016, 20:51
Artykuł
Minister Antoni Macierewicz z otrzymaną szablą
Telewizja Republika

Minister wydarzenie objął specjalnym patronatem.

Na Placu Teatralnym w Warszawie odbył się Festyn Patriotyczny "Nam twierdzą będzie każdy próg" z okazji 96. Rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku pod Honorowym Patronatem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.

"W październiku zeszłego roku doszło do zmiany politycznej"

– Ten dzień przywołuje w pamięci wszystkie bohaterskie działania wojska polskiego. Tym razem chcę powiedzieć o aspekcie, którego państwo są współbohaterami, który sprawił, że w październiku zeszłego roku doszło do zmiany politycznej, zmiany pod przywództwem prezesa Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło. Zmiany, która dały nam szanse na odbudowę silnej armii polskiej, zarówno na poziomie ideowym ale przede wszystkim organizacyjnym i strukturalnym. Pozwoliła przygotować armię tak aby była zdolna odeprzeć zagrożenie dla Polski. Zmiana ta pozwoliła też na takie przeprowadzenie szczytu NATO, że po 70-latach marzeń, nadziei dzisiaj możemy powiedzieć, w najbliższych tygodniach staną na polskiej wschodniej granicy wojska sojusznicze. Tak by wraz z nami być zdolnym do odparcia każdej agresji przeciwko Polsce – mówił minister Macierewicz.

– Oczywiście każdy naród, który naprawdę się liczy i który sam siebie chce szanować musi sam być zdolny do swojej obrony, ale sojusznicy, wtedy gdy ma się silną armię są niezbędnym, skutecznym wsparciem. – dodał polityk.

"Niech się boją do nas przyjść!"

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", wręczył ministrowi kopię szabli Józefa Piłsudskiego. – Panie ministrze, niech się boją. Niech się boją do nas przyjść! A to jest szabla którą dzierży prawdziwy wódz – uargumentował podarunek Sakiewicz.

"Stanie w środku Warszawy kolumna chwały Wojska Polskiego"

– Spełni się to, do czego jesteśmy jako Polacy, jako warszawiacy, zobowiązani od 96 lat, a szczególnie od lat 27 – stanie w środku Warszawy kolumna chwały Wojska Polskiego, bo to się żołnierzowi polskiemu, za bohaterstwo wojny 1920 r., za obronę Warszawy należy – dodał w temacie organizowanej przez Jana Pietrzaka budowy łuku triumfalnego poświęconego zwycięstwu nad bolszewikami. 

Organizatorem festiwalu były Fundacja Niezależne Media i Narodowe Centrum Kultury.

Relację "na żywo" z wydarzenia mogli oglądać Państwo na antenie Telewizji Republika.

sakwiewicz_04

 Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy