Arabskie napisy w noworocznym orędziu Merkel. "Uchodźcy szansą na przyszłość"

Artykuł
Angela Merkel, kanclerz Niemiec
YOUTUBE.COM/ FACEOFDYINGNATION

Mieszkańcy Niemiec nie powinni słuchać tych, "którzy z wyrachowaniem i nienawiścią w sercach monopolizują prawo do bycia Niemcem wykluczając innych" – mówiła w noworocznym orędziu Angela Merkel. Szefowa niemieckiego rządu zaapelowała, by napływ uchodźców traktować jako szansę na przyszłość.

Po raz pierwszy noworoczne orędzie Kanclerz Merkel zostało opublikowane w internecie z napisami po arabsku. Niemiecka telewizja ZDF poinformowała w oficjalnym komunikacie, że taka forma emisji to ukłon w kierunku uchodźców. "Chcemy im pomóc w integracji. W przyszłości – mamy nadzieję - wszystkie nasze programy będą dostępne w języku arabskim. I to nie tylko w sieci" – czytamy w oświadczeniu.

 

 

W swoim przemówieniu szefowa niemieckiego rządu podziękowała za "wspaniałą i poruszającą falę spontanicznej gotowości do pomocy" wszystkim wolontariuszom oraz pomocnikom etatowym, którzy wsparli uchodźców. – Właściwe podejście do wielkiego zadania, jakim jest uporanie się z napływem migrantów i ich integracją jest szansą na przyszłość  – podkreśliła Merkel.

W ocenie Kanclerz Niemiec jej kraj zawsze odnosił korzyści z udanej migracji, tak w sensie gospodarczym, jak i społecznym. Zaznaczyła też, że Niemcy muszą pozostać "pewni siebie, wolni i otwarci na świat". Merkel podziękowała także żołnierzom Bundeswehry, którzy, jak podkreśliła, "w walce z terrorem Państwa Islamskiego narażają życie w obronie naszych wartości, bezpieczeństwa i wolności".


CZYTAJ TAKŻE:

Tusk krytykuje Merkel za politykę „otwartych drzwi” ws. imigrantów

Źródło: dw.de, wpolityce.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy