Z Bayernu do Barcelony. Robert Lewandowski na Florydzie: Forca Barca! [wideo]

Tomasz Domański 18-07-2022, 08:45
Artykuł
FC Barcelona @FCBarcelona / canva.com

"Cules, jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do Barcelony. Forca Barca!", zwrócił się do sympatyków zespołu ze stadionu Camp Nou ubrany w klubowy dres Lewandowski z budki ratowniczej nad brzegiem oceanu. Polski napastnik w USA przejdzie testy medyczne, a następnie podpisze indywidualną umowę z jednym z najbardziej znanych i popularnych klubów sportowych świata. Wtedy formalnie zostanie piłkarzem.

Klub ze stolicy Katalonii budował napięcie prezentując film z podróży wzdłuż wybrzeży Florydy, a później prosił fanów o zgadnięcie, kto do nich "zaćwierka" na Twitterze. Wreszcie pojawiło się nagranie.

33-letni Lewandowski rano wyleciał z Hiszpanii i w nocy czasu europejskiego zameldował się w Fort Lauderdale, gdzie od soboty przebywa ekipa "Blaugrany".

"Lewy" już 30 maja, na zgrupowaniu kadry narodowej, powiedział, że jego historia z Bayernem dobiegła końca. W monachijskim klubie występował od 2014 roku. Spekulacje na temat jego transferu trwały półtora miesiąca. W sobotę zarówno mistrz Niemiec, jak i Barcelona potwierdziły, że osiągnęły porozumienie ws. transferu. Ma kosztować 50 mln euro.

W poniedziałek Lewandowski powinien po raz pierwszy trenować z nowymi kolegami. Oficjalna prezentacja Lewandowskiego jako nowego gracza Barcelony na Camp Nou odbędzie się prawdopodobnie na początku sierpnia.Źródło: PAP/FC Barcelona @FCBarcelona

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy