X Wielki Wyjazd na Węgry. Ruszyły zapisy

Polak, Węgier - dwa bratanki
Fot. MW

Ruszyły zapisy na X Wielki Wyjazd na Węgry 13-16 marca 2022 rok. Uczcijmy pamięć o braciach Madziarach, biorących udział w rewolucji węgierskiej z 1848 roku.

To już 10. edycja Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Kluby Gazety Polskiej corocznie odwiedzają braci Węgrów w trakcie ich święta i biorą udział w Marszu Pamięci. To szczególny czas, kiedy wszyscy razem, Polacy z Węgrami, mogą się spotkać i wziąć udział w uroczystościach. To Kluby Gazety Polskiej 10 lat temu pierwszym wyjazdem wsparły Węgrów po tragicznych zamieszkach, jakie odbywały się wówczas na ulicach Budapesztu. Tę wyprawę po wsparcie dwóch życzliwych nacji kontynuujemy, dlatego już 13 marca wszyscy razem Klubowicze i nie tylko widzimy się na Dworcu Centralnym w Warszawie i stąd specjalnym pociągiem PKP Intercity wyjeżdżamy do stolicy Węgier.

- W trakcie pobytu nie zabraknie atrakcji. Plan wyjazdu zapewne będzie pokrywał się tym z wyjazdu październikowego, czyli pierwszego dnia 14 marca pojedziemy w miejsca pamięci: pod pomnik Męczenników Katynia oraz gen. Józefa Bema. Natomiast następnego dnia 15 marca odbędą się główne obchody, w tym Marsz Pokoju. Nadal czekamy na oficjalny plan obchodów od strony węgierskiej - mówi Ewa Wójcik z biura Klubów Gazety Polskiej. Zachęcamy wszystkich, nie tylko klubowiczów do udziału w nim. Bądźcie tam razem z nami.

Naprawdę warto wybrać się w podróż, podczas której można spotkać czołowych polskich dziennikarzy, usiąść z nimi i porozmawiać na żywo. Ponadto atmosferę, z jaką spotykają się Polacy tam przybywający, opowiada i oddaje film Krzysztofa Siuciaka: "Jesteś Węgrem, jesteś z nami! – Aki Magyar, velünk tart!"

Klubowicze mówią: 

- Każdy wyjazd na Węgry to niesamowite przeżycie. Ten był absolutnie wyjątkowy. Pokazaliśmy jaka siła drzemie w polskim i węgierskim narodach. Daliśmy jasny sygnał Europie, że nikt nie będzie nam narzucał liberalno-lewicowej ideologii, że Bruksela nie będzie nam odbierać demokracji i suwerenności. My chcemy być po prostu gospodarzami we własnych państwach – mówił na antenie TV Republika Sebastian Kucharczyk, szef Klubu Gazety Polskiej ze Starogardu Gdańskiego.

- To jest święto tzw. Wiosna Ludów, pamięć o rewolucji z 15-go marca. To zawsze jest pamięć o wolności. W tym roku po raz kolejny odbędzie się Marsz Pokoju., wielki marsz przed wyborami. Chcemy pokazać siłę przeciw lewicy i Brukseli. Z radością oczkujemy Waszego przyjazdu-komentuje Peter Balassy, tłumacz węgierski. 
 
 - Kluby "Gazety Polskiej" serdecznie zapraszają wszystkich prawych Polaków i organizacje patriotyczne do uczestnictwa w Węgierskim Święcie Narodowym połączonym z Marszem Pokoju, który odbędzie się 15 marca 2022 w Budapeszcie. Zachęcamy do wyjazdu, bo warto być razem z naszymi przyjaciółmi- zachęca do udziału Hanna Ozga, szefowa KGP z Warszawy. 

Więcej informacji:

Więcej bieżących informacji na stronie: www.wielkiwyjazdnanawęgry.pl 

Na Wielki Wyjazd zapraszamy już dziś w dniach 13-16 marca br. Wyjeżdżamy 13 marca z dworca Centralnego w Warszawie. Na miejsce dojeżdżamy specjalnym pociągiem PKP Intercity wyposażonego w miejsca siedzące i wagonami sypialnymi oraz Warsem 14 marca rano w Budapeszcie.  

Wyjazd odbywa się z aktualnymi zasadami epidemiologicznymi.

Na stronie: klubygp.pl dostępne są numery telefonów do szefów klubów. W przypadku pytań osoby, które były, na pewno pomogą i udzielą rad oraz podzielą się emocjami, z jakimi spotykają się tam na miejscu.

 

 

 

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy