Uczeń poprawił Putina. Został skarcony za „brak skromności”

Artykuł
Rosyjski przywódca rozmawiał we Władywostoku z uczniami - laureatami olimpiad i konkursów
Fot. Twitter/@KremlinRussia

Prezydent Rosji na spotkaniu z uczniami z okazji 1 września pomylił dwie wojny toczone przez Rosję w XVII i XVIII wieku, więc jeden z uczniów go poprawił. Podczas gdy Putin mu podziękował, dyrektorka szkoły skrytykowała chłopca za „brak skromności”.

Rosyjski przywódca rozmawiał we Władywostoku z uczniami - laureatami olimpiad i konkursów. Podczas dyskusji Władimir Putin wspomniał o carze Piotrze Wielkim i jego walkach ze Szwedami podczas wojny siedmioletniej. Zaraz potem głos zabrał uczeń, na którego pytanie Putin odpowiadał. Chłopiec poprawił prezydenta - przypomniał, że chodzi o wojnę północną, która trwała 21 lat. Putin przyznał, że się pomylił, i podziękował za sprostowanie.

O tym, że uczeń wytknął prezydentowi błąd, napisały następnie ogólnokrajowe media, po czym zdarzenie skomentowała dyrektorka szkoły, w której chłopiec się uczy. Wyraziła ubolewanie, że dopiero z biegiem lat pojawia się u człowieka zrozumienie, „że trzeba być skromnym”, i uznała, że za zachowaniem chłopca stoi młody wiek, w którym nie ma się jeszcze doświadczenia „obcowania z ludźmi mającymi pozycję społeczną”.

Przeciwnego zdania jest nauczycielka chłopca, która nazwała swego wychowanka „zuchem”. Jej zdaniem innym uczestnikom dyskusji z Putinem albo zabrakło wiedzy, albo śmiałości. Przyznała, że sama zapewne nie wypomniałaby prezydentowi pomyłki.

 

Źródło: TV Biełsat

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy