UE chce zarządzać polskimi lasami. Nie zgadzasz się? Podpisz projekt!

portal tvrepublika.pl 01-04-2023, 11:30
Artykuł
twitter.com/@GzowskiMichal

"Nie oddamy lasów w ręce unijnych komisarzy!", napisał na Twitterze Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych. Jest to zaledwie fragment wpisu, który jest zaproszeniem do podpisania specjalnego projektu, sprzeciwiającego się pomysłom unijnych biurokratów. O co chodzi? Już tłumaczymy!

Przypomnijmy... W styczniu br. Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego wydała pozytywną opinię ws. zmiany traktatów, która przeniosłaby leśnictwo z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych między UE a państwa członkowskie. W praktyce oznacza to po prostu tyle, że Polska, jak i inni członkowie UE, nie mogliby decydować o leśnictwie w swoim kraju. A przecież wiemy, jak dużą część terytorium naszego państwa zajmują właśnie lasy... Do zmiany traktatów konieczna jest jednak jednomyślna zgoda wszystkich państw Wspólnoty. 

"Nie oddamy lasów w ręce unijnych komisarzy! Mamy już komitet społecznej inicjatywy ustawodawczej „W obronie polskich lasów” i zbieramy podpisy pod ustawą, która zagwarantuje, że nasze lasy pozostaną pod kontrolą Polaków. Podpisz projekt, broń lasów!", opublikował rzecznik LP.

 Chcesz pomóc w obronie polskich lasów? Weź udział w projekcie. Wystarczy, że klikniesz TUTAJ. Reszta informacji na stronie.

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy