Tragedia na weselu! Pan młody zabił cztery osoby, w tym pannę młodą, a potem...

Portal TV Republika 27-11-2023, 20:45
Artykuł
Screenshot twitter.com
Canva.com

Tajlandzki parasportowiec i były żołnierz zastrzelił podczas swojego wesela żonę i trzy inne osoby, a następnie popełnił samobójstwo – poinformowała w poniedziałek telewizja BBC.

29-letni Chaturong Suksuk i 44-letni Kanchana Pachunthuek pobrali się w sobotę w północno-wschodniej Tajlandii.

Według relacji świadków pan młody nagle opuścił wesele i wrócił z bronią, strzelając do swojej żony, jej 62-letniej matki i 38-letniej siostry.Pozostałe kule trafiły dwóch gości weselnych, którzy zostali zabrani do szpitala. Jeden z nich zmarł.

Policja poinformowała BBC, że mężczyzna „był wówczas pod wpływem alkoholu”, ale jego motyw pozostaje niejasny. W zeszłym roku legalnie kupił broń i amunicję.

Według tajskich mediów para pokłóciła się podczas przyjęcia. Dodano też, że mężczyzna czuł się niepewnie w związku z różnicą wieku między nim a Kanchaną.

Policja zaznaczyła jednak, że są to wciąż spekulacje, dodając, że zebrała dowody i spodziewa się wkrótce zamknąć sprawę.Chaturong Suksuk zdobył srebrny medal w pływaniu na Asean Para Games w Indonezji w 2022 roku. Stracił prawą nogę podczas pełnienia służby w paramilitarnych siłach lekkiej piechoty, które patrolują granice Tajlandii.

Chociaż masowe strzelaniny są rzadkie, posiadanie broni jest w Tajlandii powszechne.W zeszłym miesiącu trzy osoby zginęły w strzelaninie w luksusowym centrum handlowym w Bangkoku. W październiku 2022 r. były policjant zabił 37 dzieci w ataku z użyciem broni w żłobku w północno-wschodniej Tajlandii. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy