Przejdź do treści
21:30 Słowienia: parlament przyjął ustawę o wspomaganym samobójstwie. W zeszłym roku w ogólnokrajowym referendum w tej sprawie 55 proc. jego uczestników opowiedziało się za przyjęciem stosownych przepisów
20:45 IMGW: ostrzeżenia I stopnia przed silnym deszczem z burzami dla północno-wschodniej części kraju. Zagrożone jest woj. podlaskie i części woj. warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego
19:58 Klub PiS: jest zawiadomienie na Tuska w związku z dodaniem adnotacji do uchwały SN stwierdzającej ważność wyboru prezydenta Karola Nawrockiego
18:53 Do prokuratora generalnego Adama Bodnara trafił wniosek z Prokuratury Okręgowej w Warszawie o uchylenie immunitetu b. szefowi Orlenu, europosłowi PiS Danielowi Obajtkowi
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

TSSE Euro-Park Wisłosan. Tu biznes nie zwalnia! [wideo]

Źródło: canva.com

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan jest jedną z największych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Utworzona została w 1997 roku na rozległych terenach przemysłowych. Jej celem jest aktywizacja gospodarcza regionu oraz wsparcie polskich przedsiębiorców. TSSE poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków inwestycyjnych oraz współpracę z lokalnymi samorządami jest miejscem, gdzie firmy znajdują dogodne warunki do rozwoju, a lokalne społeczności nowe miejsca pracy. Od 1999 roku TSSE zarządzana jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Tomasz Miśko, dyrektor oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Tarnobrzegu podkreśla, że od 10 maja 2018 roku, czyli od momentu wprowadzenia nowelizacji ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, przedsiębiorcy w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego na obszarze całej Polski. Jak zaznacza, dzięki proaktywnej postawie TSSE przedsiębiorcy zainwestowali już 25,5 miliarda złotych, możliwe było także utworzenie ponad 40 tysięcy nowych miejsc pracy. W sumie w TSSE działa 225 przedsiębiorstw. 

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest dzisiaj obecna w 28 powiatach, w 7 miastach na prawach powiatu. To oznacza, że jesteśmy w 4 województwach: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i dolnośląskim. Działamy na rzecz różnorodnych branż. Niemniej jednak naszą specjalizacją jest automotive, przemysł ciężki, elektromobilność, branża chemiczna oraz branża meblarska” – dodał.  

W ocenie Tomasza Prucnala dyrektora finansowego Erkado Sp. z o.o., współpraca z ARP oraz działanie w SSE przynosi firmie wiele korzyści. Dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu Erkado - jedno z największych przedsiębiorstw meblowych w Polsce może realizować projekty warte kilkaset milionów złotych. 

Obserwując dynamiczny rozwój Agencji Rozwoju Przemysłu i Specjalnej Strefy Ekonomicznej, widzimy, że jesteśmy częścią innowacyjnego i termicznego środowiska biznesowego” – powiedział. 

Wspólnie staramy się działać na rzecz przyciągania inwestorów, ich lokowania, oferowania im jak najlepszych warunków rozwoju inwestycji, a następnie na rzecz zagnieżdżania i reinwestowania, tak aby Polska rozwijała się równomiernie i każdy region, w tym podkarpacie i Lubelszczyzna, miały swoje małe, średnie i duże inwestycje” – mówił Łukasz Gałczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

W wyniku rosyjskiej napaści na Ukrainę, TSSE zdecydowała się również wesprzeć również ukraińskich przedsiębiorców, oferując im bezpieczne i stabilne warunki dla rozwoju biznesu. Na początku 2023 roku w województwie podkarpackim został powołany Rozproszony Inkubator dla firm z Ukrainy.

Natalia Shutova, prezes Fenix ST zaznacza, że dzięki ulgom podatkowym, jakie oferuje Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma może efektywnie zarządzać finansami oraz inwestować w rozwój działalności na polskim rynku. TSSE zapewnia także wsparcie, jeżeli chodzi o formalności, a współpraca z ekspertami pozwoliła szybciej odnaleźć się ukraińskiej firmie na naszym rynku i dostosować do niego swoją ofertę. 

TSSE to nie tylko biznes, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wspiera także edukację oraz działania związane ze społeczną odpowiedzialnością. 

Jak podkreśla Tomasz Miśko w związku z potrzebą kształcenia młodych ludzi w kierunku kompetencji miękkich, został utworzony innowacyjny program Euro-Park Wisłosan Young Staff Academy, w ramach którego ARP współpracuje z wieloma uczelniami wyższymi, szkołami średnimi oraz zawodowymi. Agencja Rozwoju Przemysłu angażuje się również w różnego rodzaju inicjatywny mające na celu pomoc osobom potrzebującym oraz niepełnosprawnym. Jest także obecna w sporcie, gdzie aktywnie wspiera m.in. festiwale biegowe. 

 

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Afgańczycy dostali zadośćuczynienie za zatrzymanie. Jaki: Tusk traktuje polskie służby jak taksówki

Odbiorą immunitet Obajtkowi? Europoseł odpowiada: „Takimi zarzutami tylko się ośmieszacie”

Sprzęt termowizyjny i drony. Ruch Obrony Granic ma kolejny nowoczesny sprzęt [WIDEO]

Kolejny dziwny pomysł prof. Zolla ws. zaprzysiężenia Karola Nawrockiego

Transferowy hit Legii! Reca wraca do ekstraklasy

NBA: Wielki kontrakt, wielkie ryzyko - Lillard wraca do Portland

Tusk dodał adnotację do uchwały Sądu Najwyższego. Klub PiS: jest zawiadomienie

Zaufanie do wojska spada. Polacy nie wierzą w obronę przed Rosją

Najnowsze

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Afgańczycy dostali zadośćuczynienie za zatrzymanie. Jaki: Tusk traktuje polskie służby jak taksówki

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza