W USA trwa nowenna do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, Patronki Stanów Zjednoczonych, w intencji „nawrócenia naszego kraju i naszego Kościoła oraz najlepszego wyniku wyborów powszechnych”. Nowennę prowadzi parafia Regina Caeli w Houston w Teksasie, w której posługuje Bractwo Kapłańskie św. Piotra (FSSP).
Nowenna rozpoczęła się w ostatnią niedzielę października, kiedy to według kalendarza przedsoborowego (Bractwo Kapłańskie św. Piotra tworzą kapłani, którzy odprawiają wyłącznie Mszę św. w rycie trydenckim) przypada święto Chrystusa Króla, a zakończy się w poniedziałek, w przeddzień amerykańskich wyborów.
Cztery lata temu podczas wyborów prezydenckich w 2020 r. pojawiły się powszechne zarzuty o oszustwa i inne formy ingerencji, w tym cenzurę „Big Techu”, czyli wielkich korporacji technologicznych. Podczas obecnej kampanii doszło do nieudanej próby zamachu na byłego prezydenta i obecnego kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa oraz siłowego usunięcia z wyścigu o fotel prezydencki Joe Bidena, co wywołało oskarżenia o zamach stanu dokonany przez złowrogie siły.
Co więcej, zbliżające się wybory pomiędzy Trumpem, a obecną kandydatką Demokratów Kamalą Harris budzą poważne obawy moralne.
Harris, była senator USA z Kalifornii, uznawana za najbardziej liberalnego członka Senatu i głosująca w 100% za ustawami aborcyjnymi, uczyniła aborcję centralnym elementem swojej kampanii i obiecała podpisać ustawę federalną, która zalegalizuje nieograniczoną aborcję we wszystkich 50 stanach.
Harris poparła „Ustawę o ochronie zdrowia kobiet” – demokratyczną ustawę, która uznałaby aborcję w czasie ciąży za „prawo” narodowe i unieważniła setki stanowych i lokalnych przepisów pro-life. Jest ona także zdecydowaną zwolenniczką wszystkich aspektów ruchu LGBT, w tym „zmian płci” wśród nieletnich i indoktrynacji dzieci w szkołach przez LGBT, czemu sprzeciwia się Trump.
Trump, który jako prezydent był pro-life, powiedział, że zawetuje federalny zakaz aborcji, i opowiedział się za zapłodnieniem in vitro (IVF), podtrzymując jednocześnie decyzję Sądu Najwyższego w sprawie Dobbs przeciwko Jacksonowi, która uchyliła wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade i pozwala stanom zakazać aborcji. Szacuje się, że w lutym w wyniku orzeczenia Dobbsa udało się uratować prawie 90 000 dzieci.
Harris i jej kandydat na kandydata Tim Walz zdecydowanie popierają zapłodnienie in vitro. Co więcej, Harris, w przeciwieństwie do Trumpa, sprzeciwia się wyjątkom dotyczącym aborcji ze względu na religię i już wcześniej atakowała katolików.
Kardynał Raymond Leo Burke zachęcał katolików do modlitwy i postu oraz do głosowania na kandydatów, którzy wskazują, że „przynajmniej ograniczą zło” i dadzą „promień nadziei”. Podkreślił, że wyborcy muszą upewnić się, że rozumieją, że te głosy nie są przeznaczone na „niegodziwe” poglądy danego kandydata.
Wezwanie kardynała Burke’a do modlitwy przypomina ksiądz Chad Ripperger, który niedawno opublikował nową, pełną mocy modlitwę poświęcającą Najświętszej Maryi Pannie zbliżające się wybory w Stanach Zjednoczonych.
Źródło: Biały Kruk