Przejdź do treści
21:30 Słowienia: parlament przyjął ustawę o wspomaganym samobójstwie. W zeszłym roku w ogólnokrajowym referendum w tej sprawie 55 proc. jego uczestników opowiedziało się za przyjęciem stosownych przepisów
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Pfizergate to zasłona. Prawdziwy skandal prowadzi do Niemiec

Źródło: x.com/@vonderleyen

SMS-y Ursuli von der Leyen z szefem Pfizera były tylko zasłoną dymną. Jak pokazują kolejne ustalenia, głównym wygranym tzw. „Pfizergate” jest nie amerykański koncern, lecz niemiecka firma BioNTech - hojnie dotowana przez Berlin, wspierana przez niemiecki rząd od lat i ściśle powiązana z samą przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Ta sprawa pokazuje jedno: Unia Europejska stała się narzędziem realizacji niemieckich interesów ekonomicznych, pod przykrywką solidarności i walki z pandemią.

TSUE uderza w Komisję, ale milczy o Berlinie

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł: Komisja Europejska nie miała prawa odmówić dostępu do wiadomości tekstowych wymienianych przez Ursulę von der Leyen z Albertem Bourlą, szefem Pfizera. To poważny cios dla instytucji, która twierdziła, że takie wiadomości „nie istnieją”.

Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy opinia publiczna została celowo odwrócona od prawdziwego ośrodka zysków i wpływów? Wszystko wskazuje na to, że tak, a klucz do afery prowadzi nie do Nowego Jorku, lecz do Moguncji i Berlina.

Niemcy w cieniu kontraktów

Podczas gdy Pfizer był eksponowany medialnie, to niemiecki BioNTech był formalnym producentem szczepionki, właścicielem pozwolenia i głównym beneficjentem unijnych zamówień. Firma, założona w 2008 roku, była od samego początku wspierana przez niemiecki rząd, najpierw przez program „Go-Bio”, a następnie przez ogromne dotacje publiczne, sięgające setek milionów euro.

W szczycie pandemii to właśnie BioNTech, a nie Pfizer,  inkasował największe zyski. W latach 2021–2022, niemiecka spółka zarobiła ponad 30 miliardów dolarów, podczas gdy Pfizer „zaledwie” 20 mld. A mimo to to Amerykanie byli celem medialnego ostrzału. Przypadek? Nie. Strategia.

Von der Leyen i niemiecka sieć wpływów

Ursula von der Leyen była przez 14 lat członkiem rządów Angeli Merkel, w tym jako minister ds. rodziny, pracy i obrony. W tym samym czasie BioNTech otrzymywał kolejne transze dotacji, grantów i gwarancji m.in. od Europejskiego Banku Inwestycyjnego, kontrolowanego przez Niemców.

Pod przykrywką europejskiej wspólnoty i walki z pandemią Niemcy stworzyły model uprzywilejowanego handlu - nie z Chinami czy Rosją, ale wewnątrz samej Unii. Von der Leyen, jako przewodnicząca Komisji, zamówiła 2,4 miliarda dawek szczepionki - produkt niemieckiego przemysłu biotechnologicznego.

Czy decyzja o zakupie była podyktowana troską o zdrowie Europejczyków? Pewnie w części tak, ale kluczowym "pacjentem" była niemiecka gospodarka i to jej aplikowano zastrzyki dużych pieniędzy.

Berlin pisze reguły gry i zbiera profity

Niemiecka firma zarabia miliardy, niemiecka przewodnicząca Komisji negocjuje kontrakty, niemieccy urzędnicy kontrolują instytucje unijne, a potem - jakby nigdy nic - wszystko zamyka się ciszą i komunikatem prasowym.

To nie korupcja - to system. System, w którym Unia ma służyć jako tarcza dla interesów Berlina. Afera „Pfizergate” nie dotyczy kilku SMS-ów, ale układu, który pozwala największemu państwu członkowskiemu wykorzystywać instytucje wspólnotowe do realizacji własnych celów przemysłowych i finansowych.

Źródło: Republika, Brussels Signal

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Europosłowie spotkali się z ofiarami „demokracji walczącej” Donalda Tuska

W sobotę pogoda nas nie rozpuści: deszcze, burze, miejscami silny wiatr

To już dzisiaj! Kibice w całym kraju zaprotestują przeciwko napływowi migrantów

Miedwiediewowi puściły nerwy po 18. pakiecie sankcji UE

Hiszpania: 17-latka walczy o życie. Marokańczyk miał być deportowany

Kanonada nad Ukrainą. Miasta pod ostrzałem rakiet i dronów

Zaharowa: kraj ten jest przygotowywany do roli "drugiej Ukrainy"

Dramat w USA. Ukradł auto i doprowadził do tragicznego wypadku

Polskie myśliwce w powietrzu w odpowiedzi na rosyjski atak

Niespodziewany przełom na Bliskim Wschodzie

Koniec próśb o zawieszenie broni. USA przyśpieszają dostawy

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza

Najnowsze

Europosłowie spotkali się z ofiarami „demokracji walczącej” Donalda Tuska

Hiszpania: 17-latka walczy o życie. Marokańczyk miał być deportowany

Kanonada nad Ukrainą. Miasta pod ostrzałem rakiet i dronów

Zaharowa: kraj ten jest przygotowywany do roli "drugiej Ukrainy"

Dramat w USA. Ukradł auto i doprowadził do tragicznego wypadku

W sobotę pogoda nas nie rozpuści: deszcze, burze, miejscami silny wiatr

To już dzisiaj! Kibice w całym kraju zaprotestują przeciwko napływowi migrantów

Miedwiediewowi puściły nerwy po 18. pakiecie sankcji UE