Szopy pracze obległy dom kobiety! Były agresywne
Około 100 wygłodzonych szopów praczy oblegało w biały dzień dom mieszkanki hrabstwa Kitsap w amerykańskim stanie Waszyngton. Zwierzęta poszukiwały jedzenia, niemniej - niektóre z nich były agresywne!
Dziennik "USA Today" podał, że kobieta wezwała pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 911. Wyjaśniła, że karmi szopy pracze od 38 lat.
Dokarmiała zwierzęta, ale...
Według rzecznika biura szeryfa Kevina McCarty'ego, kobieta mówiła, że szopy pracze regularnie przychodzą pod jej dom. Drapią w okna lub ściany o każdej porze doby. Nigdy wcześniej nie widziała jednak, aby dzikie zwierzęta przybywały w tak dużych grupach. Dopiero niedawno stały się także agresywne.
„Normalnie szopy są miłe, ale te nowe mnie przerażają”
— oświadczyła. Dodała, że ostatnio musiała wezwać pomoc, ponieważ nie mogła opuścić swojej posesji.
Rzeczniczka stanowego Departamentu Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody Bridget Mire przestrzega przed karmieniem dzikich zwierząt. Ich gromadzenie się wokół nienaturalnego źródła pożywienia może powodować rozprzestrzenianie się różnych chorób, a same zwierzęta mogą stracić poczucie ostrożności i wchodzić w interakcje z ludźmi - uważa Mire.
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry
Rząd Tuska nie ma na leczenie onkologiczne Polaków. Znalazły się miliony na pomoc wojskową dla Ukrainy
Najnowsze
Czarnek ostro o rządzie Tuska: "To jest zdrada"
Marianna Schreiber i Piotr Korczarowski rozstali się. „Nasze światy nie schodzą się w jeden”
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry