Przejdź do treści
08:06 Indie: Policja zatrzymała dziesiątki mieszkańców żądających walki ze smogiem
06:10 USA: Burze śnieżne grożą paraliżem komunikacyjnym w Chicago
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Poroszenko zadowolony z decyzji Putina w sprawie wojsk

Źródło: TWITTER/@EUROMAIDAN

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uznał decyzję przywódcy Rosji Władimira Putina, który zwrócił się do rosyjskiego parlamentu o uchylenie zezwolenia na użycie wojsk na Ukrainie, za pierwszy krok w kierunku normalizacji sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Jest to "pierwszy praktyczny krok od czasu kiedy prezydent Rosji oficjalnie poparł ukraiński plan pokojowy" poinformowały służby prasowe Poroszenki. Putin opowiedział się za wprowadzeniem tego planu pod warunkiem rozpoczęcia rozmów z separatystami.

Prezydent Ukrainy zaapelował też do szefa ukraińskiego parlamentu Ołeksandra Turczynowa, aby ten zwrócił się do przewodniczącej rosyjskiej Rady Federacji Walentiny Matwijenko z propozycją omówienia kwestii normalizacji sytuacji na wschodzie Ukrainy przez wyższą izbę parlamentu Rosji – poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

1 marca Rada Federacji zezwoliła Putinowi na użycie Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. O zgodę taką zwrócił się prezydent, uzasadniając to potrzebą uregulowania sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju. O cofnięcie uchwały Rady Federacji o użyciu wojsk na Ukrainie wielokrotnie apelowali do władz Rosji przywódcy krajów zachodnich.

W poniedziałek, w obecności wysłanniczki OBWE Heidi Tagliavini i ambasadora Rosji w Kijowie Michaiła Zurabowa, w Doniecku odbyło się spotkanie przedstawiciela władz Ukrainy, byłego prezydenta tego kraju Leonida Kuczmy z reprezentantami dwóch zbuntowanych regionów na wschodzie Ukrainy – tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Po spotkaniu ogłoszono, że liderzy separatystów zgodzili się na przestrzeganie zawieszenia broni w walkach z siłami rządowymi do 27 czerwca.

20 czerwca prezydent Poroszenko ogłosił jednostronne przerwanie walk z separatystami. Jest to jeden z elementów planu pokojowego ukraińskiego prezydenta, które zakłada m.in. rozszerzenie w przyszłości praw regionów oraz decentralizację władzy. Putin poparł decyzję o zawieszeniu broni, choć ocenił, że zaproponowany plan pokojowy nie będzie skuteczny bez praktycznych działań zmierzających do rozpoczęcia procesu negocjacyjnego.

pap

Wiadomości

Witold Tumanowicz

Tumanowicz: Premier musi zdać sobie sprawę, że prezydent jest wybrany

Czy burze śnieżne spowodują paraliż komunikacyjny?

Bednarek kontuzjowany! Uraz kolana wykluczy go ze zgrupowania reprezentacji Polski?

Winkler: powinniśmy wymiksować się z oferty energetycznej UE

Zmarł Lenny Wilkens: Dwukrotny członek Galerii Sław NBA

Miażdżący sondaż dla Demokratów. Sympatycy nie wiedzą kto stoi na czele

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA

Słowik: "Poszli w toporną propagandę". Żerko dosadniej

Taka jest cena za postawienie się Brukseli. Tyle kosztuje suwerenność

Stany Zjednoczone uziemione. Efekt uporu Demokratów

Zamieszki w więzieniu. Nie żyje 31 osób

Rosja wabi afrykańskie kobiety. Wykorzystują je dla armii

To może opóźnić Alzheimera o siedem lat

Szef BBC podał się dymisji z powodu kłamliwego materiału o Trumpie

Nożownik zaatakował policjantkę. Agresor zginął na miejscu

Najnowsze

Witold Tumanowicz

Tumanowicz: Premier musi zdać sobie sprawę, że prezydent jest wybrany

Lenny Wilkens

Zmarł Lenny Wilkens: Dwukrotny członek Galerii Sław NBA

Harris Biden

Miażdżący sondaż dla Demokratów. Sympatycy nie wiedzą kto stoi na czele

Donald Trump

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA

wiadomości TVP Info

Słowik: "Poszli w toporną propagandę". Żerko dosadniej

Czy burze śnieżne spowodują paraliż komunikacyjny?

Bednarek kontuzjowany! Uraz kolana wykluczy go ze zgrupowania reprezentacji Polski?

Krzysztof Winkler

Winkler: powinniśmy wymiksować się z oferty energetycznej UE