Okręty USA na Morzu Czarnym. Kierują się ku wybrzeżom Ukrainy?

Dwa amerykańskie okręty z 600 żołnierzami piechoty morskiej na pokładzie wpłynęły na Morze Czarne. Przypuszczalnie kierują się one ku wybrzeżom Ukrainy – poinformowała agencja Interfax, powołując się na rosyjskie źródło wojskowo-dyplomatyczne.
Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nie potwierdziło tych doniesień.
– Na Morzu Czarnym znajduje się obecnie niszczyciel USS Ramage i okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, USS Mount Whitney. Niedawno sforsowały one cieśniny Dardanele i Bosfor, w porozumieniu ze stroną turecką. Na pokładzie amerykańskich okrętów znajduje się ponad 600 żołnierzy piechoty morskiej – powiedziało źródło.
Według niego kierunek ruchu okrętów pozwala przypuszczać, że kierują się one ku czarnomorskim wybrzeżom Ukrainy. Na razie nie ma mowy o tym, by weszły na wody terytorialne Rosji.
"Mount Whitney" w sierpniu 2008 roku, w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową, przywiózł pomoc humanitarną do gruzińskiego portu Poti.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Porażka Tuska i Szłapki. Odlot Kołodziejczaka i Szczerby. Kidawa zła na Nawrockiego

Szef Pentagonu o ataku na Iran: zniszczyliśmy irański program nuklearny

Sasin: Tak traktują ludzi służących Polsce. Kajdanki na oczach bliskich!
