Ogromny pożar budynku w Londynie! Trwa akcja ratunkowa

200 strażaków z 40. jednostek walczy z pożarem wieżowca w zachodniej części Londynu - poinformowała londyńska policja. Świadkowie zdarzenia opisują ludzi skaczących z okien po to, by ewakuować się z budynku.
Przyczyny pożaru budynku wciąż nie są znane. Policja nie informuje jeszcze o jego ofiarach. Według niektórych brytyjskich mediów, śmierć w płomieniach poniosło troje dzieci.
Informację o pożarze służby otrzymały o godzinie 00:46 czasu lokalnego. Budynek został zbudowany w 1974 roku i poddawany był modernizacjom. Jak informują media, mieszkali tam raczej ludzie niezamożni.
40 fire engines & 200 firefighters have been called to the Lancaster West Estate tower block fire #NorthKensington https://t.co/SmtWbgGpSg pic.twitter.com/H4qgGmh52Y
— London Fire Brigade (@LondonFire) 14 czerwca 2017
Crews continue to work hard at tower block fire in #NorthKensington Fire is from 2nd to top floor of 27 storey building pic.twitter.com/lAwhZl6Jf3
— London Fire Brigade (@LondonFire) 14 czerwca 2017
Świadkowie zdarzenia informowali, że jeszcze około piątej nad ranem widać było żywe osoby na najwyższych piętrach budynku. Pojawiły się również doniesienia o osobach, które wyskakiwały z okien. Wciąż trwa akcja ewakuacyjna.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

TRZEBA ZOBACZYĆ!
Rząd techniczny. Mentzen do Kaczyńskiego: omówmy to!

Legia Warszawa w finale Orlen Basket Ligi, Start Lublin o krok od historycznego awansu

Peja uderza w elity po wyborach prezydenckich. "Nigdy nie miałem okazji poznać takich ludzi jak Trzaskowski. Elita? Strasznie hermetyczna mniejszość"
