Przejdź do treści
00:30 Nie żyje Marcel Łoziński, wybitny reżyser filmów dokumentalnych. Miał 85 lat
22:25 Bogucki: Nawrocki będzie rozmawiał z Trumpem przede wszystkim o bezpieczeństwie
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Nigeria: Terroryści porwali kolejną grupę uczniów

Źródło: Pixabay, CC0

Uzbrojeni terroryści znów zaatakowali i porwali kolejną grupę uczniów z północnej Nigerii. Według nigeryjskich mediów sprawa dotyczy islamskiej szkoły koranicznej w stanie Katsina

Około 80-osoba grupa uczniów jest już na wolności. Jak wynika z informacji nigeryjskiej prasy, terroryści napadli i uprowadzili uczniów powracających do internatu po uroczystości.

Policja została zawiadomiona jeszcze tego samego wieczoru. Policjantom pomagali członkowie lokalnej jednostki samoobrony. Doszło do „ostrej wymiany ognia” między porywaczami a funkcjonariuszami.

11 grudnia w dokładnie tym samym stanie terroryści Boko Haram porwali 334 uczniów z Kankary. Gubernator zarządził zamknięcie wszystkich internatów a porwani uczniowie są już na wolności.

 

 

KAI

Wiadomości

Jagiellonia Białystok może stracić Pululu!

Papież Leon XIV apeluje do Polaków o modlitwę o pokój: przebaczyć nie znaczy zaprzeczyć istnieniu zła

Pułkownik ostrzega: Wielka Brytania zmierza ku wojnie domowej

Miliony euro na badania o islamie. KE się nie cofa mimo krytki

Presja lobby trans: Rowling ostrzega przed „talibanem gender”!

Orban: Tusk atakuje naród zaprzyjaźniony z Polską od wieków

Vance: główny ciężar tego zadania spocznie na Europie

Spec wojskowy: jeśli Rosja zdecyduje o tym, zdecyduje o Bałtyku

Premier: do powstrzymania Rosji potrzebni są wszyscy w Europie

Nie żyje Marcel Łoziński. Wyreżyserował wiele wybitnych filmów dokumentalnych

Czternaście polskich medali na World Games w Chinach! Powitaliśmy zwycięzców [ZOBACZ GALERIĘ]

Śląsk huczy po słowach Motyki z PSL

Lech walczy o Ligę Europy. Genk kolejnym rywalem mistrza Polski

Wielkie zmiany w hokejowym związku. Chodzi o trenera kadry i prezesa

Wąsik o wybuchu drona: za czasów PiS w takich sytuacjach żądali dymisji, dzisiaj o tym zapomnieli

Najnowsze

Jagiellonia Białystok może stracić Pululu!

J.K. Rowling

Presja lobby trans: Rowling ostrzega przed „talibanem gender”!

Tusk

Orban: Tusk atakuje naród zaprzyjaźniony z Polską od wieków

JD Vance

Vance: główny ciężar tego zadania spocznie na Europie

Jarno Limnell

Spec wojskowy: jeśli Rosja zdecyduje o tym, zdecyduje o Bałtyku

Papież Leon XIV apeluje do Polaków o modlitwę o pokój: przebaczyć nie znaczy zaprzeczyć istnieniu zła

protesty w UK

Pułkownik ostrzega: Wielka Brytania zmierza ku wojnie domowej

włoska eurodeputowana

Miliony euro na badania o islamie. KE się nie cofa mimo krytki