Przejdź do treści
23:10 SPORT: kontrakt z selekcjonerem Janem Urbanem zostanie przedłużony - poinformował po meczu Szwecja - Polska prezes PZPN Cezary Kulesza
22:45 SPORT: Polska przegrała finał baraży ze Szwecją 2:3 i nie wystąpi w piłkarskich mistrzostwach świata
22:22 Francja: Senat poparł zmodyfikowany zakaz sieci społecznościowych dla dzieci poniżej 15 lat
22:05 Litwa: w Wilnie wystawa plenerowa poświęcona polskim i litewskim patronom roku 2026
21:15 Szwecja: spada liczba zabójstw, głównie dzięki mniejszej liczbie strzelanin
20:10 Zełenski: zwrócę się do USA o przekazanie Rosji oferty rozejmu energetycznego
19:40 Iran: Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej zagroził, że zaatakuje firmy USA w regionie
19:10 Irak: w Bagdadzie porwano dziennikarkę będącą obywatelką USA
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie „Przyjdź pokaż swój sprzeciw” – wsparcie dla Roberta Bąkiewicza, 1 kwietnia, godz. 9.00, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, sala 475
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wejherowo i poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z posłem prof. Krzysztofem Szczuckim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie przy ul. Zamkowej 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, które odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Pensjonacie Sanato przy ul. 1 Maja 29 w Busku-Zdroju
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Na Białorusi od 9 sierpnia aresztowano ponad 27 tys. osób. ONZ wzywa do uwolnienia zatrzymanych

Źródło: PAP/EPA/STR

Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Michelle Bachelet wezwała w piątek władze Białorusi do uwolnienia wszystkich osób aresztowanych podczas protestów w tym kraju. Komisarz zaznaczyła, że na Białorusi pogarsza się sytuacja z przestrzeganiem praw człowieka.

"Z przykrością informuję, że od czasu wrześniowej pilnej debaty Rady na temat Białorusi, sytuacja dotycząca ochrony praw człowieka w tym kraju nie polepszyła się. Wręcz przeciwnie, w ostatnich tygodniach nastąpiło jej dalsze pogorszenie, szczególnie w zakresie prawa do pokojowych zgromadzeń" - napisano w oświadczeniu Bachelet wydanym z okazji specjalnego spotkania Rady Praw Człowieka ONZ.

Na Białorusi od 9 sierpnia aresztowano ponad 27 tys. osób; w ostatnim miesiącu, podczas cotygodniowych demonstracji nadal aresztuje się setki protestujących, 8 listopada było ich około tysiąca, 15 listopada - 700; od października zarejestrowano 2 tys. skarg zarzucających stosowanie tortur i inne nieludzkie lub poniżające traktowanie w aresztach - wylicza komisarz.

Masowe demonstracje trwają na Białorusi od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia. Ich uczestnicy protestują przeciw reelekcji na urząd prezydenta kraju Alaksandra Łukaszenki i uważają wybory za sfałszowane.

Bachelet wezwała władze Białorusi do natychmiastowego uwolnienia wszystkich bezprawnie lub arbitralnie zatrzymanych, a także zagwarantowania prawa do pokojowych zgromadzeń i zaprzestanie ich brutalnego rozpraszania oraz represjonowania ich uczestników. Komisarz domaga się również od władz tego kraju przeprowadzenia niezależnych, uczciwych śledztw dotyczących zgłaszanych nadużyć, w tym dokładnego zbadania związanych z protestami spraw śmierci czterech osób.

W oświadczeniu podkreślono, że represje wobec uczestników protestów są coraz bardziej dotkliwe. Do niedawna aresztowanym demonstrantom stawiano zarzuty administracyjne i nakładano na nich grzywny lub 15-dniowy areszt, a teraz coraz częściej przedstawia się im zarzuty karne, za które grozi wieloletnie więzienie. Zwraca się również uwagę na brutalność sił bezpieczeństwa wobec w przeważającej mierze pokojowych demonstracji.

Bachelet wspomniała także o zastraszaniu dziennikarzy i działaczy organizacji broniących praw człowieka. Od sierpnia na Białorusi aresztowano 373 dziennikarzy. 

PAP

Wiadomości

Jest decyzja Kuleszy po meczu. Chodzi o selekcjonera

Włochy blokują lądowanie amerykańskich bombowców

Kreml grozi atakiem na kraje Europy. Napięcie w rejonie Bałtyku

Zełeński odpalił Niemcom: Gospodynie mogą być CEO Rheinmetall

Koniec marzeń o mundialu. Gol w końcówce pogrążył Polskę w Sztokholmie

SPRAWDŹ TO!

Lubnauer wniebowzięta ws. cen paliw. Są też inne „dzieła” posłów KO

Holendrzy w szoku. Ogromny wzrost przypadków "honorowej" przemocy

Elżbieta Jaworowicz kończy 80 lat. Za sukcesem kryje się niezwykła życiowa droga

Paliwo, kryzys i gierki Tuska. Goście Danuty Holeckiej starli się ws. programu CPN

Nowa rada u Prezydenta Nawrockiego. Samorządy wskazują pilne problemy

Jan Paweł II: jestem synem narodu, który przetrwał dzięki kulturze

Morawiecki zapowiada na środę debatę z Kosiniakiem-Kamyszem w Jasionce

Giganci motoryzacyjni górą? Unia ustępuje w kwestii emisji CO2

TYLKO U NAS

UJAWNIAMY: Dramat matki z Gdańska – alarmowała o pedofilii, odebrali jej dziecko

Ruchała wraca do oktagonu. Czas na pierwsze zwycięstwo w UFC

Najnowsze

Jest decyzja Kuleszy po meczu. Chodzi o selekcjonera

Koniec marzeń o mundialu. Gol w końcówce pogrążył Polskę w Sztokholmie

SPRAWDŹ TO!

Lubnauer wniebowzięta ws. cen paliw. Są też inne „dzieła” posłów KO

Holendrzy w szoku. Ogromny wzrost przypadków "honorowej" przemocy

Elżbieta Jaworowicz kończy 80 lat. Za sukcesem kryje się niezwykła życiowa droga

siły zbrojne USA

Włochy blokują lądowanie amerykańskich bombowców

Dimitrij Pieskow

Kreml grozi atakiem na kraje Europy. Napięcie w rejonie Bałtyku

skandaliczna wypowiedź Niemca

Zełeński odpalił Niemcom: Gospodynie mogą być CEO Rheinmetall