Na Ziemi stale rośnie temperatura i podobnie jak z ludzkim ciałem, każdy proces biologiczny ma zakres temperatur, w którym czynności przebiegają optymalnie, a powyżej których funkcje ulegają pogorszeniu.
Wyniki były alarmujące
Naukowcy odkryli, że „szczyty” temperatury pochłaniania węgla - 18 stopni C i 28 stopni C dla roślin C3 i C4 - są już przekraczane w naturze. Oznacza to, że w wielu biomach ciągłe ocieplenie spowoduje spadek fotosyntezy.
„Poszczególne typy roślin różnią się odpowiedzi na temperaturę, ale wszystkie wykazują spadek fotosyntezy, gdy robi się zbyt ciepło” - powiedział współautor NAU, George Koch.
Przyszłe dwie dekady
Zdolność Ziemi do pochłaniania prawie jednej trzeciej emisji dwutlenku węgla przez rośliny może zostać zmniejszona o połowę w ciągu następnych dwóch dekad przy obecnym tempie ocieplenia. Korzystając z danych z wież pomiarowych z przyszłych 20 lat w każdym większym biomie na całym świecie, zespół zidentyfikował punkt krytyczny temperatury, powyżej którego zdolność roślin do wychwytywania i magazynowania węgla atmosferycznego spada wraz ze wzrostem temperatury.
Nowe odkrycie
Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim badają jeden możliwy sposób reakcji:
Program finansowany na dużą skalę w celu wdrożenia systemów bezpośredniego wychwytywania powietrza, które usuwają dwutlenek węgla bezpośrednio z otaczającego powietrza i bezpiecznie przechwytując go pod ziemią.
Tak, a obecnie stężenie CO2 to 0.4%. CO2 to gaz życia. To co ci eko szaleńcy wyprawiają woła o pomste do nieba, a teraz w tym orszaku maszeruje i Konfa. Brak słów. pic.twitter.com/CvxFms2KAn
— Joszko Bez Brody (@BezJoszko) January 9, 2021
Najnowsze
Gwiazda NBA LeBron James zawiesza konta w mediach społecznościowych
Ponad 800 osób może zostać zwolnionych w Raciborzu. Rafako dziś podjęło decyzję!
Mocne. Gembicka zgłasza wniosek o przebadanie Kołodziejczaka na obecność substancji psychoaktywnych
Szef SEC zrezygnował, rynek kryptowalut wystrzelił w górę!