Przejdź do treści
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
13:59 Uwaga! IMGW wydał ostrzeżenia dla sześciu województw. W ciągu następnych 24 godzin czeka nas drastyczne załamanie pogody
13:40 Akcja "Solidarni z Batmanem", na profilu Tomasza Sakiewicza na X przekroczyła już ponad 100 tysięcy wyświetleń w zaledwie kilka godzin!
13:15 Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami
11:40 Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 7 osób podejrzanych o nielegalne składowanie odpadów. Proceder odbywał się w pow. kolskim, na terenie byłej żwirowni. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia
10:59 Erdogan chce pokoju na Ukrainie. Rozmowy w Stambule mają utorować drogę do przełomu
10:25 Prezydent Duda uda się na Litwę. Już na początku czerwca Wilno stanie się centrum strategicznych rozmów przywódców Europy Środkowo-Wschodniej i Północy
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Hotelarze alarmują: fala kradzieży wyrządza szkody turystyce...

Źródło: canva.com

Branża hotelowa w Rzymie podniosła alarm z powodu fali kradzieży kieszonkowych, których ofiarami padają najczęściej jej klienci, głównie zagraniczni turyści. Policjanci aresztują nawet po kilkunastu kieszonkowców dziennie. Zjawisko to, jak zauważono, przynosi szkody turystyce i nasila się mimo działań sił porządkowych.

W ostatnich dniach szczytu sezonu turystycznego dokonano serii aresztowań w historycznym centrum Wiecznego Miasta, między innymi na Placu Hiszpańskim, Placu Weneckim, koło fontanny di Trevi, Koloseum i w rejonie Watykanu oraz dworca kolejowego Termini. To we wszystkich tych miejscach dochodzi najczęściej do kradzieży; nie tylko przy zabytkach, ale także w środkach komunikacji i w restauracjach.

Z powodu policyjnego pościgu za kieszonkowcami zamknięta została niedawno na dłuższy czas centralna stacja metra Cavour.

Portal Roma Today odnotował, że plagą są też włamania do samochodów z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi oraz wynajętych. Wyspecjalizowane w tym bandy przestępców zabierają z aut walizki i wszystko, co w nich zostawili turyści.

Sojusznikiem kieszonkowców jest też wyjątkowo dotkliwy upał w Wiecznym Mieście. Turyści są nim bardzo zmęczeni i bywa także, że z tego powodu roztargnieni, a zatem mniej pilnują swoich rzeczy.

Mimo nasilenia policyjnych kontroli i zwiększenia patroli w strategicznych punktach stolicy, także na dworcach, sytuacja coraz bardziej niepokoi hotelarzy. Prezes ich stołecznej federacji Gianluca De Gaetano oświadczył: "Takie epizody przynoszą szkodę turystyce i wizerunkowi Rzymu".

 Szef federacji właścicieli hoteli stwierdził też: "Jeśli docierać będzie przekaz, że Rzym nie jest miastem bezpiecznym, ryzyko, że turyści tu nie wrócą, jest wysokie"

"Jeśli turyści nie będą czuli się dobrze i swobodnie w powodu takich sytuacji, stracimy wszystkich; zwłaszcza teraz, w erze mediów społecznościowych, gdy wiadomości rozchodzą się natychmiast" - ostrzegł.

 

 

portal tvrepublika.pl, PAP

Wiadomości

Ruch obrony granic to świetna inicjatywa

Solidarni z Batmanem! Akcja Tomasza Sakiewicza hitem sieci

Prowincjał reaguje. Jezuita ukarany za skandaliczny wpis o Tragedii Smoleńskiej

Kobylarz: Nielegalna imigracja to zagrożenie!

Michał Połuboczek apeluje: Idźmy do wyborów. Zadecydujmy

Bąkiewicz na proteście w Porębie: będziemy podnosić temat migracji w całej Polsce

Wielkopolskie: Policjanci zatrzymali 7 osób zamieszanych w proceder składowania odpadów

Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami

Czeka nas drastyczne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia dla sześciu województw

Polityczne podsumowanie tygodnia Republiki. Trwa cisza wyborcza

Nie dla imigracji - protest w Porębie

Robert Bąkiewicz w Republice: obóz zamknięty w Porębie to skandal!

Papież Leon XIV dopisał Watykan do dokumentów. Symboliczny gest wobec Peru

Erdogan chce pokoju na Ukrainie. Rozmowy w Stambule mają utorować drogę do przełomu

Prezydent Duda uda się na Litwę. Wilno gospodarzem szczytu B9 i państw nordyckich

Najnowsze

Ruch obrony granic to świetna inicjatywa

Michał Połuboczek apeluje: Idźmy do wyborów. Zadecydujmy

Bąkiewicz na proteście w Porębie: będziemy podnosić temat migracji w całej Polsce

Wielkopolskie: Policjanci zatrzymali 7 osób zamieszanych w proceder składowania odpadów

Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami

Solidarni z Batmanem! Akcja Tomasza Sakiewicza hitem sieci

Prowincjał reaguje. Jezuita ukarany za skandaliczny wpis o Tragedii Smoleńskiej

Kobylarz: Nielegalna imigracja to zagrożenie!