Premier Pakistanu zapewnił, że Asia Bibi i jej rodzina czują się dobrze i są bezpieczni.
Poinformował o tym przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który rozmawiał z Imranem Khanem. Rządy Niemiec i Kanady wyraziły gotowość przyjęcia chrześcijanki. Azylu jednoznacznie odmówiła Wielka Brytania.
Po ogłoszeniu przez sąd najwyższy decyzji uniewinniającej Asię Bibi, gwałtownie zaprotestowały radykalne ugrupowania islamistyczne. W całym kraju ludzie wyszli na ulice miast. Demonstranci domagali się śmierci chrześcijanki. W wyniku zawartych porozumień pomiędzy islamistami i rządem, Asia Bibi otrzymała zakaz opuszczania kraju. Zdaniem prawnika chrześcijanki Saifa ul-Mulooka zakaz opuszczania kraju oznacza dla jego klientki zagrożenie życia. On sam także w obawie o swoje życie wyjechał do Europy. Mąż Asii Bibi, Aszik Masih zwrócił się do zachodnich krajów z prośbą o azyl dla swojej rodziny.
Sprawa Asii Bibi od wielu miesięcy wywoływała w Pakistanie kontrowersje. Przepisy o bluźnierstwie są bowiem popierane przez większość społeczeństwa. W obronie chrześcijanki występowały organizacje międzynarodowe, a także papieże Benedykt XVI i Franciszek.
Rządy Niemiec i Kanady wyraziły gotowość przyjęcia u siebie pakistańskiej chrześcijanki. Ministerstwa spraw zagranicznych tych krajów potwierdziły, że prowadzą w tym celu rozmowy z pakistańskimi władzami.