Przejdź do treści
18:26 Francja: Zgromadzenie Narodowe, niższa izba parlamentu, uchwaliła we wtorek ustawę specjalną, przedłużającą zapisy tegorocznego budżetu na przyszły rok. Wcześniej parlamentarzyści nie zdołali dojść do konsensusu w sprawie ustawy budżetowej na 2026 rok
18:10 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w kilku województwach południowej Polski. Alerty obowiązują od poniedziałkowego popołudnia do nocy wigilijnej i dotyczą zagrożenia dla kierowców oraz pieszych
17:11 Piotr Żak został we wtorek powołany na stanowisko prezesa Cyfrowego Polsatu. Wcześniej, spółka TiVi Foundation poinformowała, że sąd w Liechtensteinie podtrzymał wyrok uznający, że Zygmunt Solorz oddał dzieciom współkontrolę nad grupą Cyfrowy Polsat
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Inowrocławiu zaprasza na spotkanie z Mateuszem Morawieckim, 29 grudnia,godz. 14.00, Hotel Saline, ul. Solankowa 17, Inowrocław
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Ćwiczenia według Rosjan. Trzech żołnierzy zginęło podczas manewrów Wostok-2014

Źródło: flickr/Michael Hemmingsson/CC BY-SA 2.0

Trzech żołnierzy piechoty morskiej zginęło podczas jednego z epizodów trwających od piątku na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej manewrów wojskowych Wostok-2014.

Według agencji Interfax do tragedii doszło około godz. 8 czasu moskiewskiego (godz. 6 w Polsce) w rejonie wyspy Sachalin w czasie desantowania oddziałów piechoty morskiej Floty Pacyfiku FR. Jeden z wozów bojowych nakryła wysoka fala, wskutek czego pojazd zatonął. W wozie znajdowało się 10 żołnierzy. Trzech nie zdołano uratować.

Manewry obejmują terytorium od południa Kraju Nadmorskiego po północ Półwyspu Czukockiego, a także duży akwen morski. Wojska ćwiczą na ponad 20 poligonach lądowych, lotniczych i morskich. Przerzucono na nie ponad 100 tys. żołnierzy i oficerów oraz 1500 czołgów i transporterów opancerzonych. Z powietrza siły lądowe wspiera około 120 samolotów, a z Morza Japońskiego i Morza Ochockiego - ponad 70 okrętów nawodnych i podwodnych.

Trzon wojsk uczestniczących w ćwiczeniach stanowią siły stacjonujące na Syberii Wschodniej. Na rozkaz ministra obrony Siergieja Szojgu, który w poniedziałek na miejscu obserwował manewry, w "rejon walk" przerzucono kilka jednostek z Zachodniego Okręgu Wojskowego. Żołnierze pokonali 6 tys. kilometrów bez sprzętu wojskowego. Wszystko, co było im niezbędne do wykonania postawionych zadań, pobrali w lokalnych bazach i składach broni.

W ramach manewrów po raz pierwszy w warunkach Wschodniego Okręgu Wojskowego testowano rakiety taktyczne Iskander-M. Zostały odpalone z trudno dostępnego terenu koło Birobidżanu, w Żydowskim Obwodzie Autonomicznym.

Również po raz pierwszy nocą z powietrza zrzucony został desant na Wyspę Wrangla, na Oceanie Arktycznym.

Także po raz pierwszy 16 śmigłowców bojowych Mi-8, wyposażonych w dodatkowe baki paliwowe, przeleciało bez międzylądowania z wyspy Iturup w archipelagu Kurylów na lotnisko Jelizowo na Półwyspie Kamczackim, pokonując w ciągu sześciu godzin ponad 1300 km.

Zgodnie z legendą manewrów zaangażowane w nich siły ćwiczą obronę morskiego wybrzeża i wysp na wschodzie Rosji. W niedzielę umowny przeciwnik został zaatakowany przez bombowce strategiczne Tu-95MS.

Ćwiczenia potrwają do czwartku. We wtorek z bazy Floty Czarnomorskiej FR w Noworosyjsku z jej uczestnikami będzie rozmawiał za pośrednictwem łącz wideo prezydent Rosji Władimir Putin.

Manewry są elementem niezapowiedzianej kontroli gotowości bojowej sił Wschodniego Okręgu Wojskowego, ogłoszonej 11 września przez Putina. Prezydent polecił wówczas także sprawdzenie gotowości federalnych organów władzy na Dalekim Wschodzie do wypełniania zadań w warunkach wojennych.

Są to kolejne w tym roku niezapowiedziane ćwiczenia w Rosji. Pod koniec lutego w ten sposób sprawdzano gotowość bojową wojsk okręgów Zachodniego i Centralnego, a także niektórych rodzajów Sił Zbrojnych FR. W czerwcu ponownie odbyły się manewry wojsk Centralnego Okręgu Wojskowego.

pap

Wiadomości

Karol Nawrocki sam wyciął i przyniósł choinkę do pałacu. Towarzyszył mu syn Antoni

Świąteczne zagrożenie na drogach. IMGW ostrzega mieszkańców południa Polski

Kancelaria prezydenta reaguje na informacje o górnikach, którzy w ramach protestu spędzą święta pod ziemią

Pomorskie: Trzy osoby z zarzutami za wtargnięcie na teren bazy wojskowej w Gdyni

Górnicy protestują pod ziemią. Prezydenccy ministrowie schodzą na dół, rząd wysyła list

Prośba o wsparcie. "Nadzieją jest leczenie alternatywne"

Guardiola stawia warunki na święta! Chodzi o zbędne kilogramy

Kolejna zmiana w kierownictwie PKP Cargo – spółka i nominaci koalicji 13 grudnia w ogniu kontrowersji

Wigilia bez Samotności

Al Nassr z zakazem transferowym FIFA. W tle milionowy dług

W Boże Narodzenie trafia do śmietników najwięcej jedzenia

Rośnie zadłużenie polskiego przemysłu. W najtrudniejszej sytuacji są najmniejsze firmy

Górnicy z Silesii: „To strzał w twarz”. Mocna konferencja protestujących w Czechowicach-Dziedzicach

Polska coraz bliżej niebezpiecznej granicy zadłużenia

NBA i FIBA szykują nową ligę w Europie!

Najnowsze

Karol Nawrocki sam wyciął i przyniósł choinkę do pałacu. Towarzyszył mu syn Antoni

Górnicy protestują pod ziemią. Prezydenccy ministrowie schodzą na dół, rząd wysyła list

Prośba o wsparcie. "Nadzieją jest leczenie alternatywne"

Guardiola stawia warunki na święta! Chodzi o zbędne kilogramy

Kolejna zmiana w kierownictwie PKP Cargo – spółka i nominaci koalicji 13 grudnia w ogniu kontrowersji

Świąteczne zagrożenie na drogach. IMGW ostrzega mieszkańców południa Polski

Kancelaria prezydenta reaguje na informacje o górnikach, którzy w ramach protestu spędzą święta pod ziemią

Pomorskie: Trzy osoby z zarzutami za wtargnięcie na teren bazy wojskowej w Gdyni