Białoruski episkopat apeluje o pomoc w odbudowie sanktuarium w Budsławiu
Z apelem o pomoc w odbudowie Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Budsławskiej zaapelowali biskupi katoliccy Białorusi – informuje portal Catholic.by.
W wyniku pożar zostało poważnie uszkodzone Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Budsławskiej. Uratowano Najświętszy Sakrament i cudowny obraz Matki Bożej Budsławskiej, ale sam budynek został poważnie uszkodzony. Pożar zniszczył dach, uszkodził sklepienia świątyni i inne konstrukcje i że jest to poważna strata nie tylko dla Kościoła katolickiego na Białorusi, ale dla całego narodu.
„Wzywamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy i ewentualnej pomocy w odrestaurowaniu sanktuarium w Budsławiu, zbudowanego przez naszych przodków z wielką miłością do Boga i Jego Najświętszej Matki” – apelują biskupi.
Darowizny można już przekazywać na konto Caritas archidiecezji mińsko-mohylewskiej.
Sanktuarium narodowe w Budsławie to wartość historyczno-kulturowa pierwszej kategorii, co oznacza, że ma znaczenie narodowe dla całej Białorusi i dla tamtejszych katolików jest tym, czym Jasna Góra dla Polaków.
Najnowsze
Wypadek autokaru na Węgrzech. Prokuratura chce przenieść śledztwo do Polski
„Pani jest nikim”. Partnerka Łukasza Litewki wspomina szokujące słowa policjantki
CBA w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry. Pytają o zaświadczenia dla przedsiębiorców po powodzi