Premier Morawiecki w siedzibie Caritas. „Pomagając innym, budujemy kulturę solidarności”

Artykuł
Święta Wielkanocy to święta nadziei - mówił premier Morawiecki
portal TV Republika

Solidarność nie jest pustym sloganem, ale wartością, która niesie ze sobą bardzo wiele treści; pomagając innym budujemy kulturę solidarności - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w siedzibie Caritas Polska w ramach akcji Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów.

Szef rządu podkreślił, że „solidarność nie jest w języku polskim pustym sloganem, jest pojęciem, wartością, która niesie ze sobą bardzo wiele treści”. Podkreślił, że pomagając innym „budujemy kulturę solidarności” i stajemy się jedną rodziną.

Premier oświadczył, że w ramach Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów, ruszy 35 tirów z 800. tonami żywności, która trafi do blisko pół miliona osób.

– Każda taka paczka to jest – można powiedzieć – zwiastun nadziei, bo ktoś o kimś myśli, ktoś o kimś pamięta. Ci ludzie nie są pozostawieni sami sobie. Dlatego za ten dar serca tak bardzo serdecznie wszystkim dziękuję – mówił.

Premier przypomniał jednocześnie, że program ten ruszył wiele miesięcy temu i dziękował jego koordynatorce, minister rodziny i polityki społecznej Marlenie Maląg, prezesowi Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michałowi Kuczmierowskiemu oraz wolontariuszom za „tak wspaniałe wsparcie dla tych, którzy w naszej wspólnocie potrzebują najwięcej pomocy”.

– Potrzebują pomocy ponieważ są starsi, słabsi, często schorowani, bezbronni – mówił Morawiecki zwracając uwagę, na dziesiątki wolontariuszy programu w skali całego kraju.

Morawiecki podkreślił też, że zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, to „święta nadziei” i właśnie ta – jak mówił – iskierka nadziei jest dawana poprzez Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Źródło: Portal TV Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy