Minister Maląg apeluje o umożliwianie pracy zdalnej. „Dobrą praktyką jest też system rotacyjny”

Artykuł
Dystans to najlepsza ochrona przed zakażeniem - przypomniała minister Maląg
Fot. Unsplash/Standsome Worklifestyle

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zaapelowała do pracodawców o umożliwianie pracy zdalnej lub wdrożenie systemu rotacyjnego. – Dystans to najlepsza ochrona przed zakażeniem, dlatego proszę pracodawców, by dbali o bezpieczeństwo pracowników – powiedziała.

Minister przypomniała, że sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna i trwa walka z trzecią falą pandemii.

– Nadzieją jest szczepionka. Każdego dnia przybywa osób, które przyjęły szczepionkę, które mogą czuć się bezpiecznie. Zanim sytuacja zostanie jednak opanowana, powinniśmy wszyscy solidarnie robić co w naszej mocy, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa – powiedziała Maląg.

Podkreśliła, że konieczne jest stosowanie się do zaleceń i przestrzeganie obostrzeń, noszenie maseczek, dezynfekcja, a także zachowanie dystansu społecznego.

– W związku z tym, zwracam się z apelem do pracodawców – tam, gdzie jest to możliwe, umożliwiajcie swoim pracownikom pracę zdalną. Dobrą praktyką jest też np. system rotacyjny. To ograniczenie kontaktu i większe bezpieczeństwo zarówno samych pracowników i ich rodzin, jak i wszystkich, z którymi mogliby mieć styczność np. w drodze do domu czy w sklepie. Dystans to najlepsza ochrona przed zakażeniem, dlatego proszę pracodawców, by dbali o bezpieczeństwo pracowników – powiedziała minister.

Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby w Polsce zdiagnozowano 32 874 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Śląsku – 6092. Zmarły 653 osoby.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy