KGP: Sypią się mandaty za brak maseczki. Nieprzestrzeganie restrykcji może kosztować nawet 30 tys. zł

Artykuł
Od naszej dyscypliny zależy, jak szybko zostanie zahamowana transmisja wirusa - przypomina policja
Fot. Policja.pl

Ostatniej doby policjanci przeprowadzili ponad 21 tys. kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia w związku z pandemią – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że podczas kontroli policjanci nałożyli 2,7 tys. mandatów oraz skierowali niemal 340 wniosków o ukaranie do sądu za brak maseczki.

Ciarka poinformował, że policjanci skontrolowali 2,7 tys. pojazdów transportu publicznego, sprawdzając czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób. – Sprawdzono też niemal 8 tys. obiektów handlowych oraz 60 miejsc organizacji wesel i 40 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki – wyliczył.

– Codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem Covid-19 kierujemy ok. 20 tys. policjantów – dodał.

Wczoraj policjanci przeprowadzili ponad 351 tys. kontroli osób przybywających na kwarantannie. – Cały czas przypominamy o obowiązku przestrzegania wprowadzonych ograniczeń przypominając również, że to od naszej dyscypliny zależy, jak szybko zostanie zahamowana transmisja wirusa, a co za tym idzie znoszone nakazy – powiedział.

Przypomniał, że inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie wprowadzonych nakazów, ograniczeń i zakazów może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł, a funkcjonariusze mogą nałożyć mandat karny zgodnie z art. 116 Kodeksu wykroczeń.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy