Poznańska Caritas przygotowuje śniadanie wielkanocne dla 800 osób. Potrzebna pomoc

Artykuł
Poznańska Caritas uruchomiła zbiórkę finansową na organizację śniadania wielkanocnego
Fot. Pixabay/congerdesign

Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje śniadanie wielkanocne dla 800 ubogich, potrzebujących, bezdomnych i samotnych. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa nie będzie można zasiąść do wspólnego stołu w Niedzielę Zmartwychwstania, dlatego tradycyjne wielkanocne potrawy będą wydawane w poznańskiej jadłodajni przy ul. Łąkowej na wynos.

– Niestety, tak jak to było już w ubiegłym roku, w związku z trwającą pandemią, nie będziemy mogli spożyć śniadania wielkanocnego przy wspólnym stole, ale w Niedzielę Zmartwychwstania chcemy spotkać się z ubogimi, by zanieść im nadzieję, którą przynosi zmartwychwstały Chrystus – powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W jadłodajni Caritas, prowadzonej przez siostry elżbietanki, będą wydawane paczki z żywnością. Każdy potrzebujący otrzyma żurek, białą kiełbasę, pasztet, sałatkę, jajka oraz dodatkowo świąteczną paczkę.

Strawa duchowa

– Chcemy, by czas poprzedzający Niedzielę Zmartwychwstania przygotował uczestników śniadania wielkanocnego na dobre przygotowanie się do czasu świąt, również w aspekcie duchowym, dlatego w dniach 29-31 marca w parafii pw. Bożego Ciała odbędą się rekolekcje dla ubogich, które poprowadzi ks. Waldemar Twardowski. 30 marca zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej ulicami i wokół miejsc, w których na co dzień żyją osoby korzystające z jadłodajni Caritas – powiedziała s. Józefa Krupa ze zgromadzenia sióstr elżbietanek, które prowadzą jadłodajnię.

Poznańska Caritas uruchomiła zbiórkę finansową na organizację śniadania wielkanocnego.

Zbiórkę można wesprzeć online na stronie caritaspoznan.pl/sniadanie oraz poprzez przelew na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny – śniadanie wielkanocne.

Na organizację wydarzenia potrzebne jest 40 tys. zł.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy