Płonie Białoruskie sanktuarium. Cudowny Obraz uratowany

Artykuł
Uruchomiono sprzęt specjalistyczny i ratowniczy.
minobl.mchs.gov.by

W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu w obwodzie mińskim wybuchł pożar. To najważniejsze sanktuarium katolickie na Białorusi.

- Ratownicy dostali zgłoszenie o zadymieniu w budynku kościoła w Budsławiu w rejonie miadziolskim o godz. 7.47. O zdarzeniu poinformował ksiądz. W czasie pożaru w kościele nie było parafian - podały we wtorek na Twitterze służby prasowe ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. 

Przybyłe na miejsce jednostki resortu stwierdziły zadymienie na wyższych kondygnacjach kościoła. Uruchomiono sprzęt specjalistyczny i ratowniczy. 
 
Na stronie internetowej parafii poinformowano, że z pomocą wolontariuszy ze świątyni usunięto wszystko, co się dało: przedmioty liturgiczne, ikony, książki i inne dające się przenieść rzeczy. Jak poinformował proboszcz parafii w Budsławiu ksiądz Dzmitry Dubawik, obraz Matki Bożej Budsławskiej został przeniesiony w bezpieczne miejsce. 
 
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Białorusi, biskup witebski Oleg Butkiewicz wzywa wiernych do modlitwy o uratowanie sanktuarium w Budsławiu, które jest nie tylko centrum życia duchowego, ale również unikalnym zabytkiem architektury sakralnej i sztuki.

Źródło: polonia.tvp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy