Przejdź do treści
07:35 Lubelskie: Niezidentyfikowany obiekt spadł na pole kukurydzy i eksplodował w pow. łukowskim
06:24 Włochy: Polscy policjanci w patrolach z karabinierami w Wenecji
06:19 USA: Biały Dom uruchomił oficjalne konto na TikToku
04:13 Brazylijskie media: nielegalnie wydobywane złoto szerokim strumieniem płynie do Chin
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Angela Merkel zachęca Niemców do śpiewania kolęd! W ten sposób chce zwalczać obawy przed islamem

Źródło: flickr.com/Christlichen Gästezentrum Schönblick/CC BY-SA 2.0

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas zjazdu swojej partii CDU w Wittenburgu w Meklemburgii Pomorzu Przednim, zaapelowała do swoich rodaków o aktywne pielęgnowanie wartości i tradycji chrześcijańskiej. Zdaniem szefowej niemieckiego rządu, ma to być sposób na zwalczania obaw Niemców przed islamem.

– Wiem, że istnieją obawy przed islamem - powiedziała na kongresie Merkel. Zdaniem kanclerz, obywatele Niemiec powinni zwalczać te obawy, pielęgnując chrześcijańskie wartości. - Jesteśmy partią, która ma w nazwie C (CDU - Christlich-Demokratische Union, Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna) - zaznaczyła Angela Merkel. 

– Ilu z was śpiewa jeszcze chrześcijańskie pieśni podczas bożonarodzeniowych uroczystości? - pytała uczesntików kongresu Merkel.  - Czy może też śpiewacie tra la la albo coś w tym stylu? - kontynuowała kanclerz Niemiec. Na sali słychać było głośny śmiech delegatów.

"Mówię jak najbardziej poważnie"

 – Czego uczymy nasze dzieci i wnuki? - pytała szefowa CDU. Merkel zaproponowała też,  by w okresie świątecznym kopiować kartki z tekstami kolęd i zaprosić kogoś, kto potrafi grać na flecie.

- Mówię jak najbardziej poważnie. W przeciwnym razie stracimy część tradycji - ostrzegła niemiecka kanclerz.

 

rp.pl

Wiadomości

Dlaczego Donald Tusk znowu milczy?

Rozbito gang nielegalnie handlujący lekami

Czeka nas inwazja szczurów? Są już wielkości kota

Rekordowa przemoc w Brukseli: mieszkańcy boją się o swoje życie

Rybak rozwiązał trwającą 60 lat tajemnicę zaginięcia

Pekin może stanąć na drodze niemieckich ambicji zbrojeniowych

Pół tysiąca osób aresztowanych w Waszyngtonie

Zamknęli już 18 kąpielisk. Jest coraz gorzej przez skażenia wody

Tyle Georgina Rodriguez dostanie po rozstaniu z Cristiano Ronaldo

IPN przypomina ważną kartkę z kalendarza

Świątek i Ruud w półfinale miksta US Open

Obecnie kierujący Instytutem Pileckiego reprezentują wszytko, co wrogie wartościom uosabianym przez Rotmistrza

TYLKO U NAS

Mosbacher: byłam oburzona jak media głównego nurtu zniekształciły moją wypowiedź o polskim prezydencie

Marianna Schreiber znów z Piotrem Korczarowskim! Pokazała zdjęcie z ukochanym, a fani nie kryją emocji

Bp Artur Ważny: za tydzień początek trzeciej peregrynacji Świętego Obrazu Nawiedzenia

Najnowsze

Dlaczego Donald Tusk znowu milczy?

zaginiony w 1967 roku

Rybak rozwiązał trwającą 60 lat tajemnicę zaginięcia

kanclerze Niemiec

Pekin może stanąć na drodze niemieckich ambicji zbrojeniowych

Gwardia Narodowa

Pół tysiąca osób aresztowanych w Waszyngtonie

pusta plaża

Zamknęli już 18 kąpielisk. Jest coraz gorzej przez skażenia wody

Rozbito gang nielegalnie handlujący lekami

szczur wielkości kota

Czeka nas inwazja szczurów? Są już wielkości kota

mieszkańcy Brukseli boją się o swoje życie

Rekordowa przemoc w Brukseli: mieszkańcy boją się o swoje życie